Odświeżenie fryzury nie musi oznaczać wizyty u fryzjera i drastycznej metamorfozy. Wystarczy prosta zmiana, ułożenie włosów w nowy sposób. Rozdzielenie ich we właściwy sposób, odpowiedni dla Twojego kształtu twarzy to najlepsze, co możesz sobie dać. Nowa fryzura bez zobowiązań daje Ci możliwość eksperymentowania na przeróżne sposoby.

W jaki sposób rozdzielałaś włosy dotychczas? Istnieją duże szanse, że na środku lub na bok. Czy robisz to właściwie? Jeśli od lat stosujesz taki sam podział i nie jesteś pewna, czy działa on odpowiednio dla Twojego kształtu twarzy, czas przejrzeć poniższą listę wskazówek.

ZOBACZ TEŻ: SPRAWDZONE FRYZURY, KTÓRE ZAMASKUJĄ TWOJE TŁUSTE WŁOSY!

Sprawdź, jak układając włosy możesz poprawić wygląd swojej twarzy.

KSZTAŁT OKRĄGŁY: NA BOK

Zaczesując włosy w ten sposób, wydłużysz twarz. Włosy stworzą trochę ruchu i sprawią, że będzie szczuplejsza. Kluczem jest także dodanie kilku niesfornych kosmków wokół twarzy, które rozbiją okrągły kształt.

Sprawdź, jak układając włosy możesz poprawić wygląd swojej twarzy.

KSZTAŁT SERCA: NA ŚRODKU

Super precyzyjne rozdzielenie włosów na środku, jak u Kim Kardashian daje czysty, dopracowany efekt. Najlepiej sprawdza się na twarzach symetrycznych. Jeśli twarz jest niesymetryczna, takie uczesanie może podkreślić nierówne obszary twarzy.

ZOBACZ TEŻ: PIPE-BRAIDS TO NAJŁADNIEJSZA FRYZURA TEGO LATA?

Sprawdź, jak układając włosy możesz poprawić wygląd swojej twarzy.

KSZTAŁT OWALNY: ZASZALEJ

Dlaczego? Ponieważ do Twojego kształtu twarzy pasuje niemalże każdy podział. Do Twojej dyspozycji są grzywki i fryzury pixie. Jedyna zasada, której musisz się trzymać to kontrolowany nieład. Nie pozwól, aby Twoja fryzura wyglądała zbyt idealnie lub symetrycznie. Po prostu postaraj się, aby włosy układały się jak najbardziej naturalnie.