Ozdoby do włosów stały się jednym z największych hitów tego lata. Niedbałe koczki zawinięte w satynowe chusty albo eleganckie, hollywoodzkie fale ozdobione przepięknymi perłowymi spinkami to proste i zarazem niezwykle efektowne sposoby stylizacji włosów. A najgorętszym trendem zostały okrzyknięte scrunchies – mięciutkie, kolorowe gumki do włosów wykonane najczęściej z błyszczącego weluru. Sposobów na ich noszenie jest mnóstwo – od wysokich kucyków, po niskie upięcia i półkoczki.

To dodatek do włosów, z którym nie musisz się żegnać. Mimo że sezon wakacyjny już dobiegł końca, to scrunchies pozostaje z nami na dłużej.

Oto najpiękniejsze sposoby na ich wykorzystanie do jesiennych stylizacji włosów:

Półkucyk

Półkucyk to najlepsza opcja dla niezdecydowanych. Część pasm opada swobodnie na ramiona, podczas gdy kosmyki rosnące tuż przy twarzy są zebrane do tyłu i związane ozdobną gumką. Fryzura wprost idealna na jesień. Pozwala na wygodę (szczególnie w wietrzne dni), wygląda modnie i pasuje do każdego stylu.

Koczek

Włosy gładko zaczesane w niskiego koczka to uniwersalne upięcie, które można nosić niezależnie od pory roku. Wygląda bardzo elegancko, a samo wykonanie fryzury nie zajmuje dłużej niż kilka minut. Welurowa gumka dopełni cały efekt i nada całości kobiecego charakteru.

Cudne upięcia włosów. To najmodniejsze fryzury na nadchodzącą jesień

Jak z chustą

Nie musisz zawiązywać chusty na włosy spięte w kucyk, by osiągnąć równie elegancki efekt. Po prostu wybierz scrunchies z doczepionym do gumki satynowym materiałem. W ten sposób masz pewność, że całość nie zsunie się ze śliskich włosów, a Ty zyskasz równie piękny efekt.

Ozdobny kucyk

Możesz też spróbować wersji mini i wybrać kilka małych scrunchies do stworzenia ozdobnego kucyka. To kolejna alternatywa do wysokiego koczka, która może stać się jedną z jesiennych stylizacji włosów.

Kim Kardashian królową metamorfoz. Ścięła włosy, by zaraz potem je przedłużyć

Dwa kucyki

Sposobów na upięcia z wykorzystaniem scrunchies mogą być też klasyczne dwa warkocze lub kucyki. Nie musisz w tym celu tworzyć perfekcyjnie prostego przedziałka i symetrycznie zaczesywać włosów. To właśnie lekkie, niedbałe upięcia dodają fryzurze swobody i uroku.