Trudno wytłumaczyć strach, który ogarnia twoje ciało, gdy patrzysz w lustro i wydaje ci się, że włosy się przerzedziły. Wypadanie włosów może być niezwykle bolesnym procesem. Już sama myśl prowadzi wielu na ścieżkę profilaktyki. Wczesne inwestowanie w zdrowie włosów z pewnością przynosi wiele korzyści. Jednak łatwo jest ulec mitom marketingowym lub zmarnować pieniądze na produkty, które nie działają. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, co nakładasz na włosy i dlaczego to faktycznie pomaga. Jedną z metod, która może wydawać się szalona, ​​jest wykorzystywanie soku z cebuli. I wielu lekarzy faktycznie daje jej zielone światło.

Sok z cebuli: potęga odżywcza

Cebula jest naturalnie przeciwzapalna, bogata w przeciwutleniacze, zawiera błonnik i prebiotyki – które pomagają w trawieniu – i jest wypełniona składnikami odżywczymi, które poprawiają ogólny stan zdrowia. Nic dziwnego, że ludzie zaczęli szukać innych sposobów wykorzystania cebuli do wspierania ogólnego dobrego samopoczucia.

Sok z cebuli może pomóc stymulować mieszki włosowe, a tym samym stymulować wzrost włosów. Jest to również naturalny środek antyseptyczny

– wyjaśniła trycholożka Tiffany Young w rozmowie z Marthą Stewart.

Sok z cebuli ma zdolność zwalczania wszelkich infekcji skóry głowy lub leczenia bakterii, które mogą zapobiegać wzrostowi mieszków włosowych. Chociaż wszystko to brzmi obiecująco w teorii, istnieją również dowody na poparcie tych twierdzeń. Łysienie plackowate jest stosunkowo powszechną chorobą skóry, która w szczególności powoduje, że układ odpornościowy uszkadza mieszki włosowe, które inaczej byłyby zdrowe. Prowadzi to do ograniczonego wzrostu włosów na niektórych obszarach ciała lub skóry głowy. Na szczęście mieszki włosowe nie są obumarłe, więc odrastanie włosów jest nadal możliwe. Tutaj wkracza sok z cebuli! Prawie dwie dekady temu przeprowadzono badanie na pacjentach z łysieniem plackowatym, w których stosowano sok z cebuli na skórę głowy dwa razy dziennie przez dwa miesiące. W połowie badania 74% osób zauważyło odrost włosów, a dwa tygodnie później już u 87%. To doprowadziło naukowców do przekonania, że ​​miejscowe zastosowanie soku z cebuli ma prawdziwy potencjał. Chociaż na rynku dostępnych jest kilka produktów na wypadanie włosów, które zawierają sok z cebuli, przejście na drogę DIY może być lepszym wyborem. Produkty kupowane w sklepie zawierają konserwanty, które mogą zakłócać skuteczność cebuli. Nawet celebrytki, takie jak Cardi B, polubiła modę na cebulę, dzieląc się swoją „drogą zdrowego wzrostu włosów” na Instagramie.

Co irytuje nas w mężczyznach? Oto najbardziej denerwujące cechy męskiego charakteru

Sonda

Trądzik na plecach i dekolcie - jak skutecznie go zwalczyć

Borykasz się z trądzikiem na plecach i dekolcie?