Uwielbiamy naturalne kosmetyki, które można przygotować w domu. Są tanie, zgodne z ideą zero waste i w pełni bezpieczne, bo pozbawione chemii. Po domowych peelingach do skalpu i maseczkach na włosy przyszedł czas na przepis na domową wcierkę do skóry głowy! I chociaż to stary sposób stosowany przez nasze babcie, wciąż jest jednym z naszych ulubionych (i najskuteczniejszych) na przyspieszenie wzrostu włosów.

BALSAM DO UST – MOŻESZ ZROBIĆ GO W DOMU!

Sok z cebuli stosowany regularnie, znacząco przyspiesza porost włosów. To fakt, potwierdzony przez naukowców. Dzieje się tak ze względu na dużą zawartość siarki i kwercetyny, które stymulują wzrost włosów nawet u osób cierpiących na łysienie.

Co więcej, cebula wykazuje właściwości antyseptyczne, antyoksydacyjne i przeciwzapalne, jest więc skuteczna w walce z łupieżem i innymi chorobami skóry głowy.

Jak przygotować taką wcierkę?

Wystarczy zblendować obrane warzywo na gładką masę i uzyskaną papkę wcierać w skórę głowy przez około 10 minut. Następnie pozostawić na włosach przez kolejne 20, a po upływie tego czasu wymyć włosy szamponem.

PEELING SKÓRY GŁOWY – DLACZEGO JEST TAK WAŻNY?

Chociaż zabieg nie jest zbyt przyjemny ze względu na intensywny, drażniący zapach jest naprawdę wart wypróbowania. Nieprzyjemna woń wywietrzeje po wymyciu i wysuszeniu włosów, a efekty będą naprawdę spektakularne. Pierwsze „baby hair” powinny pojawić się już po 4 tygodniach stosowania.

Regularne stosowanie tej wcierki poprawi kondycję skóry głowy, pobudzi cebulki do wzrostu, przez co fryzura stanie się pełniejsza, włosy grubsze, a także zdrowe i odżywione.

Uwaga! Soku należy użyć od razu po zblendowaniu! Tylko świeży zachowuje wszystkie cenne właściwości.