W miodzie znajduje się cały wachlarz mikroelementów (m.in. potas, magnez, witaminy A, B12, B2, B6 i C), które potrafią wzmacniać nasz organizm zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nic więc dziwnego, że ten słodki produkt stosowany jest nie tylko w kuchni, czy podczas leczenia przeziębienia, ale również i w kosmetyce.

Miodowanie włosów wzmacnia i regeneruje, ale również wygładza i sprawia, że pasma są lekko sztywne. Zabieg warto zrobić tuż przed kręceniem loków, ponieważ wtedy uzyskamy ładne skręty na włosach. Kuracja wskazana jest głównie dla blondynek, ponieważ miód ma właściwości rozjaśniające.

ZOBACZ TEŻ: JAK WZMOCNIĆ WŁOSY PRZED WAKACJAMI? MAMY NA TO SPOSOBY! (FOTO)

Przygotowanie mikstury jest banalnie proste i nie obciąży waszego portfela. Wystarczy, że wymieszacie miód z dowolną odżywką do włosów. Połączcie składniki w proporcji 1:1 – przy włosach o średniej długości wystarczy wymieszać jedną łyżkę miodu z jedną łyżką odżywki.

Następnie wmasujcie miksturę w umyte włosy (nie od nasady) i nałóżcie czepek fryzjerski. Po upływie godziny należy umyć włosy letnią wodą. Pamiętajcie, aby tuż po miodowaniu nie wychodzić na słońce.

ZOBACZ TEŻ: DLACZEGO TWOJE WŁOSY POTRZEBUJĄ OCHRONY PRZECIWSŁONECZNEJ?

Spróbujecie?