„Przyjaciele” pozostają jednym z najbardziej kultowych seriali w historii telewizji. Amerykański sitcom na zawsze zapisał się w świecie show-biznesu i przedefiniował popkulturę. Mimo że jego emisja zakończyła się w 2004 roku, “Przyjaciół” wciąż poznają kolejne pokolenia widzów.

Ale “Przyjaciele” są fenomenem nie tylko jeśli chodzi o telewizję. Zrewolucjonizowali również trendy, o czym najlepiej świadczy słynna fryzura Rachel, czyli bohaterki granej przez Jennifer Aniston. Charakterystyczne cięcie po latach niespodziewanie znów wraca do łask. 

„Współczesna Rachel”. Fryzura Jennifer Aniston znów jest hitem 

Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby fryzury “na Rachel”. To cięcie do ramion, charakteryzujące się maksymalną objętością i warstwami. W latach 90. i 00. tysiące kobiet wybierało się do salonów fryzjerskich wyposażonych właśnie w zdjęcie Jennifer Aniston z planu “Przyjaciół”.

W ostatnim czasie fryzura a la Rachel znów zyskuje na popularności, a wszystko za sprawą TikToka. Internautki masowo chwalą się swoimi metamorfozami na wzór “Przyjaciół” albo pokazują, jak samemu wystylizować włosy, aby upodobnić się do Rachel Green. 

Jednak “współczesna Rachel” nieco różni się od oryginału z lat 90. Pierwowzór charakteryzował się przede wszystkim warstwami o różnych długościach kosmyków, podczas gdy dzisiejsze TikTokerki stawiają na pasma o jednakowej długości, które w delikatny sposób okalają twarz i łagodzą rysy. 

Jak podoba wam się fryzura w stylu “współczesnej Rachel”?  

@gracebrinkly

gave myself the rachel green haircut!! And it actually worked

♬ original sound – Grace Brinkly

 Wypróbowała „odwrócone mycie włosów”. „Już nigdy nie wrócę do tradycyjnej pielęgnacji”