Jeszcze przez jakiś czas nie będzie nam dane udać się do salonu fryzjerskiego. Negatywne skutki odczuwają zwłaszcza osoby, które farbują włosy i nie mają odwagi powtórzyć tego zabiegu w domu. Jeśli potrzebujesz zamaskować odrosty, jest na to kilka sposobów.

Porządne mycie

Postaraj się porządnie oczyścić włosy u nasady oraz przy suszeniu postaraj się je odbić od skóry głowy. Nie używaj obciążających odżywek na bazie silikonów. Na oklapniętych włosach odrosty są bardziej widoczne.

Niezwykła podróż Martyny Wojciechowskiej w czasie pandemii koronawirusa

Szampon z pigmentem

Co prawda nie sprawi on, że Twoje odrosty zmienią kolor, ale pomoże złagodzić przejście między odcieniami, dzięki czemu będzie ono się lepiej prezentować.

Suchy szampon

Zastosowanie suchego szamponu pomoże rozjaśnić włosy u nasady. Pamiętajmy, że suchy szampon przesusza włosy, więc nie jest to rozwiązanie na co dzień. Jednak w nagłym przypadku będzie ono skuteczne!

Zmień miejsce przedziałka

Zmienienie przedziałka będzie najbardziej skuteczne u osób, które farbują włosy na podobny do naturalnego kolor, ale mają już siwe pasemka.

Upięcia

Na rozpuszczonych włosach odrosty są o wiele bardziej widoczne. Jeśli chcesz, aby nie rzucały się tak bardzo w oczy, postaw na upięcia! Najskuteczniejsze będą warkocze – dzięki splotom zatrze się równa linia koloru.

Opaski i inne dodatki

Jeśli chcesz zamaskować linię, na której kończą się odrosty i zaczyna farba, świetnym rozwiązaniem może okazać się użycie opaski lub apaszki. W ten sposób zamaskujesz odrost.

Koronawirus: Coraz więcej osób zgłasza, że cierpi na bezsenność

Spray koloryzujący

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów sprayów koloryzujących, których można użyć tuż przed wyjściem.

Cienie do powiek

Weź nieco większy, puchaty pędzel i dobierz odpowiedni kolor cienia do powiek. Możesz nim zamaskować pojedyncze siwe włosy albo złagodzić przejście między kolorami. Sprawi to, że fryzura będzie wyglądała naturalniej. Zamiast cienia możesz użyć kredki do brwi, jednak będzie to zdecydowanie bardziej czasochłonna metoda.