Kwas hialuronowy to Święty Graal w pielęgnacji. Ze względu na wszechstronne działanie i fakt, że występuje naturalnie jako składnik skóry, kwas hialuronowy jest często wykorzystywany w kosmetykach anti-aging. Może być także stosowany jako środek do suchej, matowej i wrażliwej cery. Przynosi natychmiastowe działanie odświeżające, koi skórę i ma zdolności wiązania wody, co sprawia, że jest doskonałym środkiem nawilżającym. Skoro kwas hialuronowy posiada tak wiele zalet, dlaczego nie wykorzystać go także w pielęgnacji włosów? Jedna z Tiktokerek przeprowadziła testy wykorzystując serum z kwasem hialuronowym jako kuracja na przesuszone i łamliwe pasma.

Serum z kwasem hialuronowym na włosy. Jak działa?

Katilyn Boyer postanowiła wykorzystać serum z kwasem hialuronowym w nieco inny sposób. Zamiast aplikować go na skórę twarzy tiktokerka przeprowadziła test, w którym kosmetyk posłużył jej jako nocna kuracja na przesuszone włosy. Codziennie przez dwa tygodnie Katilyn aplikowała serum nawilżające z kwasem The Ordinary. Efektami zabiegów podzieliła się publikując krótki filmik.

@katilynroundtree Saw a TikTok that said hair oil doesn't moisturize your hair, only water can. So I tried Hyaluronic Acid! 🤯 #hyaluronicacid #hair #hairhack #dryhair ♬ Good as Hell - Lizzo

Już po jednym zabiegu widać, że wygląd włosów uległ poprawie. Pasma nabrały blasku i elastyczności. Po upływie dwóch tygodni efekty są bardzo zadowalające. Włosy są miękkie, a ich puszenie zostało zminimalizowane. Tiktokerka dodaje, że nawet jej fryzjer był zaskoczony tak widoczną zmianą.

Najpopularniejsze MITY dotyczące kwasu hialuronowego. Ty też w nie wierzysz?

Kwas hialuronowy na włosy to świetny sposób na szybką poprawę ich kondycji. Kosmetyk powinno się aplikować na wilgotne, a nawet mokre pasma. Możesz także sięgnąć po gotowe kosmetyki z drogerii lub dodać kilka kropel serum do szamponu lub odżywki. Ze względu na zdolność wiązania wody, jest to składnik, który natychmiastowo nawilży włosy, a jednocześnie nie obciąży ich jak olejek. Wzmocni pasma i zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek.