Jest wiele rzeczy, które codziennie robimy, by kondycja naszych włosów uległa poprawie. Od używania kosmetyków chroniących przed działaniem wysokich temperatur aż po oczyszczające szampony i nawilżające maseczki. Ale czasem mimo wszystkich zabiegów włosy nadal pozostają matowe i szorstkie w dotyku. Jak poradzić sobie z tym problemem? Na rynku pojawił się nowy produkt – to serum do włosów. Czy faktycznie warto włączyć go do codziennej rutyny pielęgnacyjnej?

Włosy dojrzałe: Jak pielęgnować siwe włosy oraz włosy starzejące się?

Jak działa serum do włosów

To kosmetyk, w którego składzie znajdziemy substancje aktywne w wysokim stężeniu. Jego zadaniem jest maksymalne odżywienie i nawilżenie pasm oraz dodanie im połysku. Płynna konsystencja produktu zapewnia prostą i przyjemna aplikację. I co najważniejsze, nie skleja ani nie obciąża włosów. To ratunek dla pasm, które są suche, matowe i zniszczone. Oleisty kosmetyk chroni kosmyki przed działaniem czynników zewnętrznych. To pielęgnacja, która działa o wiele skuteczniej niż odżywki czy maski do włosów. Warto jednak pamiętać o tym, by wybierać produkt o naturalnym składzie, który nie zawiera w sobie silikonów.

Serum do włosów w swoim składzie powinno zawierać składniki aktywne takie jak: oleje roślinne, kolagen, ziołowe esencje i keratynę. Wszystkie te substancje pomagają odbudować strukturę włosa.

Jak stosować serum do włosów

Warto zastosować się do zasady mniej znaczy więcej. Wystarczy kilka kropel, by przywrócić im blask i nawilżenie. Pasma będą ładnie wygładzone i lśniące. Bez względu na to jak bardzo zniszczone są włosy, nałożenie zbyt dużej ilości produktu nie przyniesie niczego dobrego. Olejek obciąży pasma i sprawi, że będą wyglądać na przetłuszczone.

O tym jak naprawiłam moje zniszczone włosy na kwarantannie. Pomogły dwa produkty

Aby serum do włosów zadziałało skutecznie i sprawiło, że pasma wyglądają na mocne i zdrowe najlepiej jest nakładać go na wilgotne włosy. Jeśli często sięgasz po narzędzia do stylizacji warto przedtem zastosować kilka kropel produktu i delikatnie wsmarować w kosmyki na całej jej długości – ale nie aplikować na skórę głowy.