Z włosami jest dokładnie tak samo jak z naszą skórą. Kiedy zaczynamy je trochę zaniedbywać i nie poświęcamy im odpowiednio dużo czasu, prędzej czy później dadzą o sobie znać. Mogą stać się przesuszone, a przez to łamliwe i matowe, a chyba żadna z nas nie chciałaby w ten sposób mówić o swoich kosmykach. Dlatego, chwilkę przed przyjściem wiosny, warto zadbać o nie we właściwy sposób – a na horyzoncie właśnie pojawił się nowy trend w pielęgnacji, który nosi nazwę self-hair.

Zaczynamy od skóry głowy. Jeśli lubisz poranne prysznice, przed snem wsmaruj w skórę głowy odżywczy olejek, który pomoże zwalczyć suchość, a delikatny masaż pobudzi krążenie i dobrze wpłynie na mieszki włosowe, a tym samym pobudzi wzrost włosów.

Raz w tygodniu postaw na solidne oczyszczenie i zastosuj peeling do skóry głowy. W ten sposób dokładnie usuniesz wszelkie zanieczyszczenia i resztki produktów, a Twoje włosy nabiorą objętości i odbiją się od nasady.

ZOBACZ TEŻ: TEGO NA GŁOWIE JESZCZE NIE MIAŁA. KIM KARDASHIAN ZASKOCZYŁA POMYSŁEM NA KOLOR

Suplementy diety i przykładanie większej uwagi do tego, co jemy również pozytywnie wpływa na włosy. W trendzie self-hair patrzymy też na skład kosmetyków do pielęgnacji włosów. Szukamy więc produktów naturalnych, które są wolne od silikonów i parabenów.

Mało kto z nas przykłada uwagę do techniki mycia włosów. Zazwyczaj popełnianym błędem jest nieprawidłowe aplikowanie szamponu – nakładamy go na włosy, zamiast na skórę głowy. Tak naprawdę powinnyśmy wmasowywać szampon w skórę głowy i powolnymi ruchami wykonywać delikatny masaż. A same włosy opłukiwać z zanieczyszczeń z powstałej podczas mycia piany. Szorowanie i tracie włosów nie wpływa dobrze na ich kondycję.

Kolejną istotną sprawą jest nawilżenie – oprócz maski do włosów, aplikowanej przynajmniej raz w tygodniu, ważne jest też regularne picie wody. Przynajmniej 2 litrów dziennie. To niewielka zmiana, która już po kilku tygodniach sprawi, że nie tylko Twoje włosy, ale też skóra, będą w o wiele lepszej kondycji.

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ ZMIAN? NIE MUSISZ ŚCINAĆ WŁOSÓW. SPRÓBUJ STYLIZOWAĆ JE W TEN SPOSÓB!

Co Wy na to?