Wiosna, czyli czas zmian i odświeżających metamorfoz fryzjerskich. Chciałabyś zmienić coś w swojej fryzurze, ale szukasz inspiracji? Zastanawiasz się, jak dodać wielowymiarowości włosom blond? Przyciemniając wybrane sekcje – w tym sezonie to grzywka będzie w centrum uwagi. Poznaj nową metodę koloryzacji dla blondynek.

Podobnie jak konturowanie w makijażu – sculpting  (z ang. rzeźbienie) wykorzystuje ciemniejsze tony, aby podkreślić charakter fryzury w kolorze blond. Tom Connell, dyrektor artystyczny marki Davines, skupia się na grzywce, której nadaje chłodne odcienie brązu, stosując metodę koloryzacji z wolnej ręki. Grzywkę warto przyciemnić tonerami, które zapewniają półtrwały efekt, wypłukując się stopniowo i w naturalny sposób. Stylista podkreśla: – Sculpting traktuje włosy jako cenny surowiec, na którym fryzjer może rzeźbić objętość przy użyciu różnych tonów koloru.

Panelowa koloryzacja włosów – trend na zimę 2020

Koloryzacja włosów

Sculpting – dla kogo?

Nowa technika pozwala stworzyć ramę dla pokreślenia oczu. Idealnie balansuje rysy twarzy w kształcie okrągłym i kwadratowym. Sculpting pasuje do boba w wersji medium, jak i long, szczególnie cieniowanego, optycznie wyszczuplając kości policzkowe i podróbek.

Koloryzacja włosówsculptingsculpting

Looki pochodzą z kolekcji Sculpture Prints, Tom Connell dla Davines.

BESTSELLERY na wiosnę: 7 ubrań i dodatków, które wyprzedają się w mig