Jeśli Twoje włosy stają się wysokoporowate, to najlepszy znak, by zadbać o nie natychmiast! Bardzo często to wynik inwazyjnych zabiegów, które niszczą strukturę włosa: farbowanie, suszenie lub prostowanie. Aby uratować włosy i przywrócić im blask, musisz natychmiast odstawić szkodliwe praktyki! Wysokoporowate włosy potrzebują natychmiastowego odżywienia. Zobacz, co możesz dla nich zrobić!

Nadmierny wysiłek fizyczny może spowodować wypadanie włosów. Mamy komentarz eksperta

Wysokoporowate włosy

Co to właściwie znaczy, że włosy są wysokoporowate? Porowatość może być niska (włosy o gładkiej i lśniącej strukturze, grube i zdrowe), średnia (włosy mają tendencję do puszenia i nawet po wyprostowaniu widać zniszczone końcówki) oraz wysoka. Na tym etapie łuska włosa jest bardzo rozchylona, włosy się puszą, są łamliwe i szorstkie w dotyku. Straciły swój blask, stając się matowe, nie trzyma się na nich farba. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić natychmiast, aby przywrócić im zdrowie.

Wysokoporowate włosy: S.O.S.

Pierwsze, co powinnaś zrobić, to natychmiast odstawić stylizację na gorąco. To właśnie wysoka temperatura niszczy włosy, dlatego zrezygnuj z suszenia ich ciepłym strumieniem powietrza i ze stylizacji lokówką, prostownicą itd. Zaopatrz się w kosmetyki z dodatkiem protein wielkocząsteczkowych, czyli np. protein mlecznych, pszenicznych, owsianych lub proteiny jedwabiu.

Wysokoporowate włosy: olejowanie

Zafunduj swoim włosom głęboką regenerację dzięki olejowaniu. W przypadku wysokoporowatych włosów świetnie sprawdzi się olej jojoba, z awokado, lniany lub z kiełków pszenicy. Rób olejowanie regularnie, pozostawiając kosmetyk na całą noc. Taka głęboka regeneracja pomoże je odżywić, łuski włosów zaczną się zamykać, tworząc gładką i lśniącą taflę.

Mycie włosów: jedna rzecz, której nigdy nie powinnaś robić

Farbowanie

Jeśli chcesz zregenerować swoje włosy i doprowadzić je do dobrej kondycji, zrezygnuj z farbowania, zwłaszcza rozjaśniania włosów. Im jaśniejszy blond chcesz uzyskać, tym bardziej zniszczyć swoje włosy. Platynowy blond niszczy strukturę włosów, uniemożliwiając ich zapuszczenie, sprawiając, że będą bardzo słabe i łamliwe. Na czas regeneracji możesz postawić na fryzurę ombre.

Trik

Część włosomaniaczek poleca, aby wymienić powłoczki na poduszki z bawełnianych na jedwabne. Dzięki śliskiemu materiałowi przestaną się łamać i puszyć.