Choć trendy w koloryzacji włosów zmieniają się w szybkim tempie, to od wielu lat rządzi tu jedna, niepisana zasada, co do zmiany odcienia włosów. Podczas zimowych miesięcy większość z nas przyciemnia pasma, a kiedy nadchodzi lato szukamy sposobów na to, by choć odrobinę odświeżyć i rozjaśnić pasma. Istnieje wiele technik koloryzacji, które pomagają nam to osiągnąć – od delikatnych refleksów, po zmianę tonacji aż do grubych pasemek rodem z lat 90.

Kosmetyki z pietruszki. Naturalne oczyszczenie i rozjaśnienie skóry

W normalnej rzeczywistości nie byłoby więc z tym większego problemu, jednak domowa kwarantanna wymogła na nas odwołanie zaplanowanych wizyt w salonach fryzjerskich i zwrócenie się ku własnej kreatywności. Zamiast jednak eksperymentować z samodzielnym nakładaniem jasnej farby, lepiej zwrócić się ku naturalnym rozwiązaniom, które nie uszkodzą naszych pasm, dodadzą blasku i lekkiego pojaśnienia.

Rozjaśnione włosy naturalnymi sposobami: 3 skuteczne metody

Fryzjerzy gwiazd dają wskazówki, jak podcinać włosy i farbować je samodzielnie w domu

Herbata rumiankowa

Zawarte w rumianku naturalne olejki odżywiają strukturę włosów i dbają o skórę głowy. Aby dodatkowo rozjaśnić włosy sporządź naturalny wywar i zaparz kilka torebek zioła (około 7-8). Po ostudzeniu, delikatnie i powoli spłucz włosy. Najlepiej zastosować go jako płukankę po umyciu włosów szamponem.

Zauważalne efekty zobaczysz już po dwóch tygodniach stosowania, pod warunkiem, że będziesz płukać włosy w rumiankowej kąpieli 2-3 razy w tygodniu.

Sok z cytryny

Przygotowanie mieszanki na włosy na bazie cytryny jest nieco bardziej czasochłonne i wymaga dodatkowego zadbania o pasma.

Wyciśnij sok z około 5-6 cytryn, w przypadku suchych i osłabionych włosów rozcieńcz go z wodą. Następnie powoli wsmaruj sok w wilgotne pasma włosów. Owiń włosy ręcznikiem i pozostaw na około 20 minut. Po czym rozczesz włosy i nałóż nawilżający olejek.

Chociaż sok z cytryny to naturalna metoda na rozjaśnienie włosów, stosuj ją nie częściej niż raz w tygodniu. Pamiętaj także o odpowiednim nawilżaniu włosów podczas kuracji.

Miód

Połączenie wody i miodu pomoże delikatnie rozjaśnić pasma i nadać im ładnego, zdrowego połysku. Miód to także często dodawany składnik do kosmetyków dla blondynek.

Naturalna metoda polega na wymieszaniu miodu z odrobiną wody i odżywką do włosów. Tak przygotowaną mieszankę wystarczy nałożyć na pasma, a całość zabezpieczyć folią aluminiową i dodatkowo owinąć ręcznikiem. Po odczekaniu około 30 minut (lub dłużej)  opłucz włosy wodą. Możesz stosować metodę 2-3 razy w tygodniu.