Przeciętnie włosy rosną około jednego centymetra na miesiąc. Biorąc to pod uwagę, można śmiało obliczyć, ile czasu zajęło zapuszczanie włosów tej kobiecie! Asha Mandela musiała latami czekać, aby udało jej się osiągnąć imponującą długość. Jej wysiłek opłacił się, ponieważ zasłużyła na wpis do Księgi Rekordów Guinessa. Jak wyglądają najdłuższe włosy na świecie?

Kiedy porowatość włosów może stać się problemem

Asha Mandela ma najdłuższe włosy na świecie?

Jeśli zapuszczałaś włosy, to z pewnością wiesz, jak trudne jest to zadanie. Włosy przeciętnie rosną dość wolno, bo jedynie jeden centymetr na miesiąc. Oczywiście jest to średnia, ponieważ u niektórych przyrosty są większe, mimo to uzyskanie aż 30 metrów włosów musiało zająć bardzo dużo czasu. Fryzura, którą ma Asha Mandela, waży niemalże 20 kilogramów. Dla wygody swoje włosy splotła w przepiękne dredloki. Niestety, ze względu na ten fakt jury nie było w stanie sprawdzić, czy włosy są w stu procentach naturalne, dlatego jury zdecydowało, że w Księdze Rekordów Guinessa zostanie wpisana jako posiadaczka najdłuższych dredloków.

Kochacie kosmetyki KEVIN.MURPHY? Ta nowość dodaje objętości włosom i odbija włosy od nasady!

Zatem kto zdobył tytuł posiadaczki najdłuższych włosów na świecie?

Tytuł ten otrzymała pochodząca z Chin Xie Qiuping, która zapuszcza włosy od trzynastego roku życia, czyli od roku 1973! Dzisiaj może się pochwalić sześciometrową fryzurą. Xie Qiuping jest bardzo z nich dumna i uwielbia je pokazywać i chwalić się nimi. Pomiar jej włosów został zebrany w 2004 roku, a więc już dawno temu, dlatego możemy się domyślać, że w 2021 roku mogłaby ten wynik znacznie poprawić.

Asha Mandela ma tak ciężkie i długie włosy, że na co dzień ukrywa je w przepasanej wokół bioder chuście. W ten sposób chroni swoje dredloki przed ciągnięciem się po ziemi oraz zabezpiecza je przed uszkodzeniami. Koniecznie zobaczcie tę imponującą fryzurę!