Prawdopodobnie niejednokrotnie sięgałaś po rumianek. Ma on szalenie wiele zastosowań, o których możesz nie wiedzieć. Hipokrates twierdził , że rumianek przynosi różne korzyści dla organizmu. W starożytnym Egipcie i Grecji stosowano go jako lekarstwo na dolegliwości skórne, takie jak suchość skóry. Nawet dzisiaj kwiat – który jest częścią rodziny stokrotek – jest parzony, aby złagodzić niepokój, zmniejszyć skurcze miesiączkowe i, oczywiście, złagodzić ból brzucha.

Uspokajająca kąpiel z olejkiem rumiankowym. Oto jak ją przygotować

Sonda

Roślina

Próbowałaś rozjaśniać włosy rumiankiem?

Oprócz celów leczniczych rumianek ma również korzyści kosmetyczne. Jest szczególnie pomocny dla skóry wrażliwej i skłonnej do trądziku. Rumianek ma właściwości ściągające i rozjaśniające, które oprócz ściągania porów i zmiękczania skóry, przy regularnym stosowaniu może rozjaśnić blizny potrądzikowe i przebarwienia.

Rumianek: roślina, która może pomóc w naturalnym rozjaśnieniu włosów

Roślina taka jak rumianek ma działanie rozjaśniające. Wierzcie lub nie, ale to tak proste, jak zatrzymanie się w sklepie spożywczym i kupienie pudełka rumianku. Według Byrdie, kluczowym składnikiem rozjaśniającym rumianku jest apigenina. Zacznij od zaparzenia mocnej filiżanki – lub kilku – rumianku. Healthline sugeruje 5 torebek rumianku na każde 2 szklanki wody. Aby uzyskać bardziej zauważalny efekt, dodaj ¼ szklanki soku z cytryny lub zmieszaj ¼ szklanki octu jabłkowego. Tak przygotowanym rumiankiem spryskaj świeżo umyte pasemka, pozwalając im wchłonąć roztwór.

Aby upewnić się, że roztwór pokryje wszystkie włosy warto użyć grzebienia. Środek rozjaśniający zostanie aktywowany pod wpływem ciepła, więc możesz użyć suszarki do włosów. Należy pamiętać, że naturalne rozjaśniacze nie będą tak skuteczne w przypadku ciemnych włosów.

Wybierasz się na zimowy leśny spacer? Lasy Państwowe ostrzegają przed pewnym bardzo niebezpiecznym zjawiskiem