Doczepianie włosów w Polsce stało się modne kilka lat temu. Początkowy szał na dodatkowe włosy szybko zyskał słabą sławę poprzez opinię na temat wyniszczania cebulek włosów i skóry głowy. Na szczęście dzisiaj metody doczepiania włosów są dużo bardziej bezpieczne i zdrowe dla Twoich włosów. Warto jednak wiedzieć, którą metodę wybrać dla swoich włosów, jak są one wykonywane i kiedy warto je zdjąć, aby dodatkowo nie obciążać skóry głowy i włosów.

Co stanowi podstawę doczepów?

Do przedłużania włosów za pomocą doczepów używa się dopasowanych kolorystycznie i pod względem włosia kosmyki o długości 35-60 cm. Fryzjer może Ci doczepić prawdziwe lub syntetyczne włosy, w zależności od tego, które będą lepiej wyglądały z Twoimi naturalnymi. Pamiętaj, że powinnaś skonsultować decyzję na temat wyboru włosia oraz metody przedłużania ze swoim fryzjerem.

ZOBACZ TEŻ: FRYZURY DLA WŁOSÓW SZYBKO PRZETŁUSZCZAJĄCYCH SIĘ. SĄ NAPRAWDĘ PROSTE I GENIALNE!

Tym razem postanowiłyśmy zająć się tematem doczepiania włosów metodą na ringi oraz clip in. Te pierwsze stały się takim hitem poprzez fakt, że pozwala na przedłużenie i zagęszczenie każdych włosów. Tym samym każda kobieta jest w stanie spełnić swoje marzenie o długich i grubych włosach, bez względu na to, w jakie wyposażyła je matka natura. Co też ważne, metoda na ringi pozwala o bardziej naturalny efekt końcowy i większą wygodę. Możesz je zdjąć w każdej chwili, a do tego doczepy nie mają bezpośredniego kontaktu z Twoją skórą, pozwalając jej tym samym spokojnie oddychać.

Jak wygląda metoda doczepiania włosów na ringi?

Jest to jedna z prostszych metod doczepiania włosów. Jest wykonywana na “zimno”, bez użycia profesjonalnych narzędzi z użyciem ciepłej temperatury. Tym samym nie przesusza się też dodatkowo włosów, ani nie ma ryzyka przypalenia przy błędnym doczepianiu. Doczepy stosowane w tej metodzie mają specjalne zakończenia. Profesjonalny fryzjer najpierw oddziela pasmo naturalnych włosów od skóry głowy, a następnie za pomocą cienkiego szydełka przykłada do niego pasmo doczepów. Kolejnym krokiem jest ściągnięcie dwóch kępek włosów za pomocą słynnego ringu, który wygląda jak mała, metalowa obręcz, z wbudowanym silikonem w środku. To on jest odpowiedzialny za trzymanie włosów w jednym miejscu i pilnowanie, aby się nie przesuwały. Warto wiedzieć, że nie zgniata on włosów, nie wyrywa ani nie niszczy tych naturalnych. Efekt jest bardzo naturalny. Wiele klientek twierdzi, że zdarza im się zapomnieć, że noszą doczepiane włosy.

W wielu przypadkach kolor włosów naturalnych nie pokrywa się z kolorem doczepów. W takiej sytuacji fryzjer proponuje farbowanie obu rodzajów włosów, tak, by ujednolicić kolor. Nie warto się jednak martwić odrostami – kiedy różnica pomiędzy naturalnymi a doczepami zacznie być widoczna, przesuwa się je w górę w zakładzie fryzjerskim.

Jako dużą wadę ringów wskazuje się uczulenie na metale – jeśli cierpisz z powodu takiej przypadłości, powinnaś od razu odrzucić tę metodę. Ringi składają się w większości z metalu, zatem mogą powodować nie tylko dyskomfort w noszeniu, lecz także choroby skórne bądź odparzenia. Inne osoby wskazują też poczucie dyskomfortu w przypadku bardzo cienkich włosów. Jeśli na co dzień nosisz włosy rozpuszczone i nie lubisz zbytnio ich wiązać, możesz być pewna, że początkowo odczujesz mniejszy lub większy dyskomfort. On jednak mija po kilku dniach.

Drugą, równie popularną w Polsce metodą doczepiania włosów jest metoda clip in. Jest ona równie prosta, co ringi. Również jest odpowiednia dla każdego rodzaju włosów, nie obciąża i nie niszczy naturalnych.

ZOBACZ TEŻ: 6 sprytnych sposobów, jak myć włosy dużo rzadziej

Doczepianie włosów metodą clip in: krok po kroku

Clip in-y, to nic innego jak mocowanie włosów za pomocą zatrzasków tego typu. Mocuje się je bezpośrednio do naturalnych włosów. Doczepy znajdują się na taśmach różnej długości, którą dostosowuje się do naturalnej długości włosów klientki. Ważne jest, aby umocować taśmy w odpowiednim miejscu, aby efekt końcowy był jak najbardziej naturalny. Najdłuższa taśma najczęściej ląduje z tyłu głowy, a te krótsze doczepia się po bokach.

Jeśli martwi Cię to, że taśma clip in mogłaby być widoczna w Twoich włosach, powinnaś przestać się tym przejmować. Jeśli zostanie przymocowana bardzo blisko naturalnych włosów, nie będzie zupełnie widoczna. Warto jednak skorzystać z doświadczenia sprawdzonych salonów fryzjerskich, aby nie narazić się na śmieszność.

Metoda clip in jest idealna na krótkie przedłużenie włosów, na przykład wtedy, gdy wychodzisz na przyjęcie i chcesz wyglądać nieziemsko, ale masz przykrótkie włosy na wybraną fryzurę. Jednak odradza się częste stosowanie tej metody – chociaż przy jednorazowym użyciu nie ma wpływu na włosy, to przy regularnym stosowaniu cebulki mogą być obciążone a skóra wysuszona. Innym minusem tej metody jest również trwałość. Dobrze założone włosy powinny wytrzymać do 2 dni.

Pielęgnacja doczepianych włosów

Doczepiane włosy powinny być ściągane przed snem, aby naturalne włosy miały szansę odpocząć. Staraj się też je regularnie szczotkować, by unikać kłaków i plątania się włosów. Warto je też regularnie myć, delikatnie i bez szorowania. Myje się je od klipsów po końcówki. Pamiętaj też, że nie należy ich suszyć suszarką! Ciepłe powietrze może je wysuszać oraz deformować.