Śmiało można powiedzieć, że włosy kobiet na całym świecie, po długim okresie pandemii, domagają się metamorfoz i wzmożonej pielęgnacji. Tak więc, kiedy salony fryzjerskie zostaną ponownie otwarte, zamierzamy (sic!) dokonać drastycznych zmian. I jednym z naszych ulubionych trendów, pojawiających się wśród inspiracji jest „odwrotny kontrast”.

Boho Blonde – przepiękna koloryzacja włosów na letnie miesiące

Koloryzacja włosów reverse contrast

Jak sama nazwa wskazuje, koloryzacja włosów polega na odwróceniu dotychczasowych metod farbowania włosów lub też… ich niefarbowania. Koloryzacja ta wygląda bowiem jak odwrotność na pewno popularnych w pandemii odrostów.

Oczywiście najbardziej znaną twarzą tego trendu jest Billie Eilish, której zielone włosy stały się wizytówką (dopóki nie przefarbowała ich na blond). Być może to właśnie ona zainspirowała stylistów do uruchomienia trendu odwróconej koloryzacji, lecz z nieco subtelniejszymi kolorami.

 

Influencerka Molly O’Malia rozpropagowała koloryzację wykonaną przez Linh Phan. Delikatny, jasny kolor przechodzi w kolor ciemniejszy. Wygląda to jak spotkanie blondynki z brunetką. Szczerze mówiąc, jesteśmy zakochane w tej koloryzacji. Poniżej znajdziecie więcej fotek z koloryzacją reverse contrast. Po metamorfozie popularnej instagramerki, podobne włosy zaczęły pojawiać się na profilach również innych dziewcząt. To farbowanie z pewnością już wkrótce zagości również w polskich salonach fryzjerskich. Koloryzacja jest dość odważna, zdecydowałybyście się na takie farbowanie?

Tymczasem, po zapoznaniu się z reverse contrast zapraszamy po więcej inspiracji fryzjerskich. Poniżej znajdziecie najciekawsze artykuły związane ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także najciekawszymi trendami. Koloryzacja włosów to dopiero początek.

5 viralowych trendów fryzjerskich z TikToka. Od mocnej inspiracji latami 90. do francuskiego akcentu

Czas na wiosenne porządki z włosami. Oto 3 najcenniejsze porady trychologa

Wszystkie Instagirls kochają ten dodatek. Czy scrunchies faktycznie są zdrowsze dla naszych włosów?

Cienie do powiek: jak dobrać idealny kolor?

Sonda

Koloryzacja włosów

Wolisz farbować włosy u fryzjera, czy w domu?