Każda z nas kocha słoneczne, wakacyjne miesiące, dzięki którym nasza skóra zyskuje piękną opaleniznę, włosy rozjaśniają się w naturalny sposób, a na twarzy pojawiają się urocze piegi. Jednak połączenie słońca, morza i piasku może także prowadzić do znacznego osłabienia kondycji naszych włosów.

ZOBACZ TEŻ: NIE UWIERZYCIE! TEN SUCHY SZAMPON JEST KUPOWANY CO 2 SEKUNDY NA CAŁYM ŚWIECIE

Końcówka lata to idealny moment na to, by rozpocząć intensywną regenerację naszych włosów. Zacznij od zainwestowania w wiosłową szczotkę. Ma ona kluczowe znaczenie w tzw. okresie przejściowym. Duży, płaski kształt jest idealnym rozwiązaniem dla włosów przesuszonych i zmęczonych codziennym wystawianiem na promienie słoneczne.

Czesanie włosów szczotką, wykonaną ze specjalnych włókien, może pomóc w stymulowaniu ich wzrostu poprzez poprawę krążenia krwi. Szczotki wiosłowe posiadają równomiernie rozłożone włosie, które zmniejsza uczucie napięcia przy interakcji z włosami podczas ich rozczesywania.

ZOBACZ TEŻ: EKSTRAKT Z LIŚCI KLONOWYCH NA ZMARSZCZKI? DOWODZĄ TEGO NAJNOWSZE BADANIA

Masowanie skóry głowy codziennie przez 10 minut ma zbawienny wpływ na włosy – zmniejsza napięcie i odpręża, a także powoduje lepszy przepływ krwi. Może również pomoć w pobudzeniu włosów do ich szybszego wzrostu.

Dogłębne oczyszczenie to również ważny krok, który pomoże w odbudowie włosów – wybierz szampon, który usunie pozostałości po morskiej soli i chlorowanej wodzie z basenu. Najlepiej sprawdzą się kosmetyki, które zawierają w swoim składzie jedwab i keratynę, dzięki nim struktura włosów szybciej się odbuduje.

Co Wy na to?