W kwestii pielęgnacji skóry są pewne zasady, których przestrzega każda z nas. Codziennie nakładaj krem z filtrem, kostki lodu zmniejszają obrzęk wokół oczu, a spanie z mokrymi włosami to najgorsze, co możemy im zafundować. W dwóch pierwszych przypadkach te stwierdzenia jak najbardziej mają uzasadnienie. Ale co do ostatniego z nich często budzi pewne wątpliwości.

Czy nude to najgorętszy trend w koloryzacji włosów? Wywiad z Adamem Czapskim, kolorystą i edukatorem KEVIN.MURPHY

Spanie z mokrymi włosami – tak czy nie?

Przede wszystkim, jeśli chodzi o spanie z mokrymi włosami, to raczej nie powinnyśmy robić z tego nawyku. A to dlatego, że wilgotne włosy są bardziej narażone na uszkodzenia. W ten sposób zwiększa się prawdopodobieństwo ich splątania i puszenia się. Jest jeszcze jeden poważny powód. Dlaczego lepiej jest odczekać aż włosy przeschną zanim położymy się do łóżka? Mokre włosy mogą bowiem powodować nagromadzenie się bakterii na skórze głowy i poduszce. Chociaż nie jest to jeszcze w stu procentach potwierdzone. To jednak tej zasady powinny przestrzegać przede wszystkim te osoby, które mają problemy z łupieżem lub innymi problemami ze skórą głowy.

Stres sieje spustoszenie na głowie. Jak ratować włosy podpowiada Anna Mackojć, trycholog z Instytutu Trychologii.

Spanie z mokrymi włosami to coś, czego raczej powinniśmy unikać, jeśli chcemy zachować włosy w dobrej kondycji i zapobiec ich uszkodzeniom. Warto więc przed położeniem się do łóżka lekko podsuszyć włosy korzystając z zimnego nawiewu lub pozwolić im wyschnąć w naturalny sposób.