Wieczorny rytuał pielęgnacyjny składa się z wielu etapów. Podczas gdy rano ograniczamy się do oczyszczenia skóry twarzy i nałożenia kremu, pod koniec dnia poświęcamy jej więcej uwagi. Jeśli masz już wybrane odpowiednie kosmetyki i etapy ich nakładania – czas pomyśleć o włosach. Kilka prostych sztuczek pomoże Ci uzyskać piękne, błyszczące włosy o poranku, a ich stylizacja zajmie Ci dosłownie kilka minut. Pielęgnacja włosów nie powinna ograniczać się jedynie do stosowania odżywek i olejków. Oto, co możesz zrobić, by poprawić ich kondycję.

Maseczka do włosów dla szatynek – wzmocni kolor i doda blasku

Pielęgnacja włosów wieczorem – z jakich etapów powinna się składać

Włosy wymagają tyle samo uwagi, co skóra. Jeśli chcesz, aby wyglądały na zdrowe i błyszczące warto uzupełnić wieczorny rytuał o kilka prostych kroków.

Podobnie jak Twoja skóra potrzebuje kremu nawilżającego, tak samo postępuj z włosami. Nałóż naturalny olejek pielęgnujący, wetrzyj go w pasma i skórę głowy i zabezpiecz całość ochronnym czepkiem. Rano umyj włosy jak zwykle. Od razu poczujesz różnicę. Pasma będą elastyczne, gładkie i błyszczące. Ten zabieg pomoże Ci również zniwelować puszenie się i elektryzowanie pasm. O tym jak dobrać olejek do typu włosów przeczytasz tutaj.

Jeśli preferujesz mycie włosów wieczorem pamiętaj o jednej, bardzo ważnej kwestii. Nigdy nie kładź się spać z mokrymi kosmykami. Kiedy są wilgotne, stają się bardziej podatne na uszkodzenia, rozdwajanie się końcówek, kruchość i łamliwość. Umyj je wystarczająco wcześnie, aby mogły wyschnąć naturalnie.

Masz długie włosy, a przed snem wiążesz je w kucyk lub koczek? To nie najlepszy pomysł. Kiedy Twoje ciało odpoczywa podczas snu, komórki skóry przechodzą w tzw. tryb naprawy i rozpoczyna się proces regeneracji. Ciasno związane włosy powodują mocny ucisk, napięcie i osłabienie cebulek włosów. Jeśli chcesz uniknąć splątania kosmyków zwiąż je w luźny warkocz.

Spanie na gładkiej satynowej poszewce nie tylko sprawi, że poczujesz się jak księżniczka, ale również zapewni odpowiednią ochronę Twoim włosom. Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z ulubionej pościeli, owiń włosy w jedwabny szal. Tkanina ta jest delikatniejsza, a przez to ogranicza tarcie włosów i minimalizuje ryzyko pogorszenia ich kondycji.