To, jak szybko włosy stają się przetłuszczone, zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest praca gruczołów łojowych, ale nasze codzienne czynności również nie pozostają bez znaczenia, szczególnie te, dotyczące pielęgnacji i stylizacji włosów.

Niewiele osób w ogóle się nad tym zastanawia, ale częstotliwość i sposób dotykania włosów ma spory wpływ na to jak długo pozostaną świeże i pełne objętości. Zwykle używamy rąk podczas porannej stylizacji oraz kiedy rozczesujemy mokre, splątane pasma. W ciągu dnia również, często mimowolnie, dotykamy włosów – to wszystko ma spory wpływ na wygląd naszych pasm.

Sprawdź jak robić to umiejętnie, by zamiast efektu oklapniętych, przetłuszczonych kosmyków na dłużej zachować ich objętość.

TWOJE WŁOSY WYGLĄDAJĄ JAK SPRĘŻYNY? OTO JAK ROZLUŹNIĆ ICH SKRĘT

W przypadku loków, ważne jest, by podczas ich stylizacji nie popsuć ich struktury. Dlatego podczas suszenia i układania pasm nie używać dłoni. Wystarczy lekko rozczesać szerokim grzebieniem i dodać odrobinę kremu utrwalającego skręt, następnie wysuszyć za pomocą dyfuzora, nie dotykając włosów dłońmi.

Posiadaczki cienkich włosów powinny szczególnie uważnie zastosować się do tej reguły i zupełnie zrezygnować z przeczesywania włosów palcami. Pozwól im przeschnąć w naturalny sposób, a dopiero kiedy staną się lekko wilgotne, użyj suszarki.

Grube włosy są najtrudniejsze w stylizacji i zazwyczaj pomagamy sobie dłońmi, by przyspieszyć ich suszenie. Dlatego pomocna okaże się duża szczotka i suszarka z dyfuzorem. Aby wygładzić ich strukturę kieruj powietrze z suszarki na nawinięte na szczotkę pasma włosów wykonując ruchy od góry w dół.

MEGA KOBIECE FRYZURY, KTÓRE NIGDY NIE WYJDĄ Z MODY

Jeśli chodzi o produkty do stylizacji włosów – wiele osób obawia się, że mogą one zbytnio obciążyć włosy i spowodować, że szybciej się przetłuszczą. W rzeczywistości wystarczy pamiętać o prostej zasadzie: nie aplikuj balsamów i odżywek bez spłukiwania bezpośrednio na włosy. Na początku rozsmaruj je w dłoniach i następnie nałóż na włosy (pamiętaj, by nie wsmarowywać ich w skórę głowy, ponieważ przyspiesza to proces przetłuszczania).