Przetłuszczające się włosy to problem, który jest spowodowany nadmierna produkcją sebum przez gruczoły łojowe. Przez to pasma szybką tracą świeżość, brakuje im objętości i lekkości. Są oklapnięte, a dodatkowo bardzo trudne w codziennej stylizacji. Powodów takiego stanu może być wiele – od źle dobranej pielęgnacji, uwarunkowań genetycznych, nadmiernego stresu, nieodpowiedniej diety oraz zmian hormonalnych związanych np. z okresem dojrzewania.

Co skóra głowy i włosy próbują powiedzieć o Twoim zdrowiu?

Przetłuszczające się włosy – jak o nie zadbać

Przetłuszczająca się skóra głowy i włosy wymagają specjalnego podejścia do codziennej pielęgnacji. Stosowanie szamponów z silnie działającymi składnikami nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zamiast tego sięgnij po peeling, który oczyści i odblokuje mieszki włosowe. Na półce w łazience powinny znaleźć się również dla szampony – jeden bardzo delikatny z formułą nawilżającą oraz drugi oczyszczający, który powinnaś stosować nie częściej niż raz w tygodniu. Szukaj wegańskich formuł szamponów na bazie roślinnych hydrolatów.

Zwróć też uwagę na temperaturę wody – zbyt gorąca może stymulować gruczoły łojowe do nadmiernego działania. Lepszym wyborem okaże się lekko ciepła, a nawet letnia woda. Po zastosowaniu szamponu i maski – dokładnie opłucz włosy i skórę głowy – najlepiej zrób to dwukrotnie.

Mimo że suche szampony są stworzone do tego, by szybko odświeżyć fryzurę i dodać pasmom objętości, to jednak nie jest to najlepszy wybór, jeśli masz przetłuszczające się włosy. W ciągu dnia formuła kosmetyku osiada na skórze głowy i blokuje ujście mieszków włosowych i nasila problem nadmiernego wydzielania sebum.

peeling do skóry głowy - Przetłuszczające się włosy
1

peeling do skóry głowy

ONLYBIO

22,99 zł

Kup teraz
szampon Natura Siberica
2

Wegański szampon do włosów normalnych i przetłuszczających się na bazie hydrolatu z rokitnika

Natura Siberica

23,12 zł

Kup teraz
Davines szampon do włosów przetłuszczających się
3

Szampon do Przetłuszczającej się Skóry Głowy

Davines

79,90 zł

Kup teraz