Wiele osób po przejściu COVID-19 uskarża się na złą kondycję włosów oraz ich wypadanie. Jest wiele czynników, które składają się na to, że nasze włosy stają się łamliwe i matowe. Bezpośrednią przyczyną wcale nie musi być choroba, lecz towarzyszące jej objawy i inne okoliczności. Dlatego istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby sobie pomóc. Wypadanie włosów po COVID-19 nie musi być Twoim problemem!

Dieta na piękną skórę i mocne włosy. Oto produkty, które zagwarantują Ci zdrowie, piękny wygląd. Spadek kilogramów to tylko dodatek

Wypadanie włosów po COVID-19

Jedną z głównych przyczyn wypadania włosów po przejściu COVID-19 jest ogólne uczucie osłabienia całego organizmu. Jest ono związane z przechodzeniem choroby i może nas spotkać nie tylko podczas chorowania na COVID-19, lecz także cięższej grypy. W zależności od tego, jak ciężkie będą Twoje objawy, wypadanie włosów może być bardziej dokuczliwe. Trycholodzy podkreślają, że równie wyniszczający jest stres, który towarzyszy zachorowaniu. Obawa przed utratą pracy, możliwością zarażenia najbliższych mogą nasilać utratę włosów. Innymi przyczynami mogą być utrzymująca się wysoka gorączka oraz zażywane leki. Jednym z objawów zarażenia koronawirusem jest utrata smaku oraz węchu, które mogą być przyczyną braku apetytu. Gdy zaczynamy mniej jeść, nie dostarczamy organizmowi niezbędnych składników. Dla wielu z nas COVID-19 oznacza combo wymienionych powyżej przyczyn wypadania włosów. Odbudowanie ich kondycji może zająć miesiące, ale są rzeczy, które możesz zrobić od razu, aby pomóc im się odbudować.

Jeśli masz cienkie włosy zrezygnuj z oleju kokosowego. Specjaliści polecają tę alternatywę. Nawilża, ale nie obciąża

Co możesz zrobić, jeśli wypadają Ci włosy?

W sytuacjach stresujących nasze włosy wypadają o wiele bardziej. Dzieje się tak, ponieważ naczynia krwionośne się obkurczają, a włosy tracą przyczepność. Efekty możesz zaobserwować na szczotce. Dlatego właśnie staraj się zachować spokój i dbaj o relaks i wyciszenie. O swoje włosy możesz zadbać także od zewnątrz. W tym celu stosuj wcierki (np. wzmacniający Jantar) lub płukanki (ze skrzypu polnego lub pokrzywy). Staraj się nie upinać zbyt ciasno włosów, nie zbierać ich w wysoki kucyk oraz nie suszyć ich gorącym powietrzem lub nie stylizować ich lokówką lub prostownicą. Dodatkowo zmień dietę na taką, która będzie bogata w warzywa i owoce. Dzięki temu dostarczysz swojemu organizmowi mnóstwa potrzebnych witamin, a wypadanie włosów po COVID-19 będzie mniej dokuczliwe. Możesz również zastosować suplementy diety na bazie skrzypu polnego. Fantastycznym rozwiązaniem jest płukanka z wodą ryżową. Ugotuj ryż w wodzie bez soli, następnie odcedź ziarna. Wodę z gotowania przelej do miski, w której zanurzysz umyte włosy. Gdy będą już całe pokryte specyfikiem, załóż czepek. Wodę ryżową trzymaj przez pół godziny, następnie spłucz ją dokładnie letnią wodą. Powtarzaj ten zabieg co drugie mycie. Woda ryżowa ma doskonałe właściwości pielęgnacyjne, które sprawią, że włosy staną się lśniące i mocne.