Cienkie i przerzedzone włosy to częsty problem. Po wielu latach prostowania i koloryzacji nasze naturalne pasma mogą ulec zniszczeniu. Chociaż istnieje wiele sposobów na ich zregenerowanie, m.in. profesjonalne zabiegi w salonie fryzjerskim oraz specjalistyczne kosmetyki, to jednak wciąż najprostszą i najszybszą metodą jest ich przedłużenie. Zobacz w jaki sposób pielęgnować doczepione pasma, by na dłużej zachowały swój piękny wygląd.

Przedstawiamy Wam kilka bardzo ważnych wskazówek, dzięki którym przedłużone włosy będą wyglądały jak prawdziwe zdrowe i lśniące pasma:

MOCNY TREND W KOLORYZACJI. TO NOWY ODCIEŃ, W KTÓRYM SIĘ ZAKOCHASZ

Zaufaj specjalistom

Może wydać Ci się to bez sensu, ale pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić jest zakup nowej szczotki do włosów. Na rynku są dostępne specjalistyczne modele, stworzone wyłącznie dla włosów przedłużanych, które są wykonane ze średnio twardego włosia. Specjalny kształt i rozmieszczenie drobnych włosków pozwala na lepsze dopasowanie do kształtu głowy i szybko rozplątuje kosmyki bez ich wyrywania.

Szampon

Włosy przedłużane wymagają specjalnej pielęgnacji. Delikatne mycie i suszenie. Powolne i precyzyjne rozczesywanie oraz… wybór odpowiedniego szamponu. Najlepiej wybierać kosmetyki naturalne, a z pewnością te, które są pozbawione składniku SLS, ponieważ uszkadza ono łączenia, które spajają naturalne pasma z doczepianymi.

Pod prysznicem

Zanim wejdziesz pod prysznic ustaw niską temperaturę wody. Chodzi o to, by dać włosom podmuch zimnego powietrza. Pomoże to uniknąć poluzowania połączeń między pasmami. Pamiętaj także o tym, by nigdy nie myć włosów nad wanną. Kiedy masz doczepiane pasma, o wiele lepiej sprawdzi się pozycja stojąca.

Odżywka

Nigdy nie nakładaj jej przy nasadzie włosów, może to poluzować zaczepy. Wystarczy, że zaaplikujesz ją jedynie na końcówki. A jeśli chcesz zastosować lakier do włosów, możesz śmiało go używać, ale pamiętaj, by następnego dnia dokładnie umyć włosy.

OMBRE ZNÓW JEST MODNE – POWRACA W WAKACYJNEJ WERSJI!

Suszenie

Nigdy nie pozostawiaj włosów niedosuszonych, szczególnie przy nasadzie. Jeśli używasz suszarki pamiętaj o stosowaniu zimnego powietrza, by nie poluzować połączeń między pasmami.