Jako mała dziewczynka marzyłam o długich, lśniących włosach. Dokładnie takich, jakie widziałam u lalek Barbie czy pięknych kobiet w telewizji. Myślę, że to też kwestia tego, że urodziłam się raczej z cienkimi włosami, których kondycja z wiekiem jakoś się nie polepszyła. Na szczęście dzisiaj przedłużanie włosów nie jest niczym skomplikowanym ani niedostępnym. Dla wielu kobiet na świecie to dzisiaj taka sama sprawa, jak comiesięczna wizyta u kosmetyczki.

Jakie metody przedłużania włosów mam do wyboru?

Metod przedłużania jest naprawdę wiele. I co roku ich przybywa. Eksperci za każdym razem odkrywają nową metodę, która pomaga niwelować skutki takiego zabiegu, stawiając na pierwszym miejscu zarówno przedłużenie włosa, jak i jego zdrowie. Nie od dziś wiadomo, że zabiegi przedłużania i zagęszczania włosów mogą być nieszczęsne w skutkach dla naszych włosów. Są jednak sposoby na to, by zrobić to lepiej.

ZOBACZ TEŻ: MYŚLISZ NAD PRZEDŁUŻENIEM WŁOSÓW? SPRAWDŹ, Z CZYM SIĘ WIĄŻĄ TEGO TYPU ZABIEGI!

Czy przedłużanie włosów boli?

Przedłużanie włosów nie boli, z tym mitem warto zmierzyć się już na samym początku. Generalnie chodzi o doczepienie sztucznych włosów do naszych naturalnych. Najlepiej pojedynczo bądź pasmami, w zależności od tego, jaką metodę wybierzemy i w jakim stanie są nasze włosy. Cel jest jeden – długie i piękne włosy.

Wizyta u fryzjera w przypadku przedłużania włosów powinna zacząć się od wieloetapowej rozmowy, która pozwoliłaby profesjonaliście na ocenienie oczekiwań klientki versus rzeczywistość. Powinien móc po takiej rozmowie ocenić, co może zaoferować klientce bądź klientowi i jakiego efektu można się spodziewać.

Jakie metody najczęściej wybierają Polki?

Najczęściej wybieranymi metodami w Polsce są: kanapkowa, ultradźwiękowa oraz keratynowa. Zastanawiasz się nad jedną z nich? Powiemy Ci wszystko, co powinnaś wiedzieć na ten temat zanim wybierzesz się na zabieg.

Pamiętaj też, że metodę powinnaś wybrać w porozumieniu z fryzjerem, który jest w stanie ocenić Twój stan włosów, skóry oraz ich kondycję. Warto też wiedzieć, że doczepiane włosy mogą mieć maksymalnie 60 centymetrów. Dłuższych się nie przyczepia ze względu na wagę i niepotrzebne obciążenie cebulek włosów.

Wspominaliśmy już, że są 3 najbardziej popularne metody przedłużania włosów. Pierwszą z nich jest metoda kanapkowa, inaczej nazywana hairtalk. Jest to jedna z najszybszych metod przedłużania włosów. Polega ona na zakładaniu taśm silikonowych, które mają na sobie sztuczne włosy. Równomierne doklejane włosy na cienkich paskach, są praktycznie niewidoczne pod włosami, również dzięki temu, że łączenia znajdują się przy samej skórze. Klientki zwracają uwagę na to, że mimo bliskiego położenia względem skóry głowy, pasma nie są wyczuwalne i nie powodują dyskomfortu podczas noszenia. Oczywiście pod warunkiem, że są prawidłowo nałożone. Warto też zwrócić uwagę na to, że pasma przyklejane na kępki włosów są o wiele mniej obciążające, niż pojedyncze włosy sztuczne doczepiane do naturalnych.

ZOBACZ TEŻ: Przedłużanie włosów, czyli cała prawda o „doczepach”

Trwałość włosów przyczepianych metodą kanapkową waha się od 3 do 6 tygodni. Co oznacza, że po tym czasie warto przejść się do fryzjera aby powtórzyć zabieg. Jako duży minus tej metody wskazuje się fakt, że nie są one tak wytrzymałe, jeśli na co dzień lubimy nosić spięte włosy. Zdecydowanie lepiej radzą sobie z rozpuszczonymi włosami, bez spinek, gumek i innych dodatków fryzjerskich.

Na czym polega metoda ultradźwiękowa?

Innym sposobem jest metoda ultradźwiękowa. Poleca się ją tym kobietom, które bardzo boją się zniszczenia włosów bądź borykają się ze zniszczeniami na włosach. Łączenie włosów sztucznych z naturalnymi odbywa się tutaj na zimno, bez użycia rozgrzewaczy czy suszarki. Do łączenia włosów wykorzystuje się tutaj urządzenie generujące odpowiednie fale, które łączą włosy za pomocą małych łączeń. Zabieg jest bardzo trwały – wiele klientek twierdzi, że przedłużane w ten sposób włosy utrzymują się nawet do 6 miesięcy. I chociaż zakładanie praktycznie nie wpływa w żaden sposób na włosy, to odkładanie w czasie zdjęcia doczepów może spowodować długotrwałe szkody na włosach podczas zdejmowania. Warto dlatego zdjąć je po 3-4 miesiącach, bez zbędnej zwłoki.

Czy metoda keratynowa jest bezpieczna?

Trzecią, równie popularną metoda jest metoda keratynowa. Wykonuje się ją za pomocą keratynowej zgrzewarki, dzięki czemu nosi też nazwę przedłużaniem włosów na ciepło. Dzięki temu, że keratyna jest naturalnym budulcem struktury naszego włosa, jest to bardzo bezpieczna metoda, która pozwala na trwałość w okolicach 4 miesięcy. Po tym czasie zaleca się ponawianie zabiegu, pod warunkiem, że struktura włosa oraz cebulki nie zostały przez nie naruszone.

ZOBACZ TEŻ: SPOSOBY NA ZAGĘSZCZANIE WŁOSÓW – OD DOMOWYCH MASECZEK PO PROFESJONALNE ZABIEGI

Jakie są domowe sposoby przedłużania włosów?

Jako równie korzystny i często stosowany sposób w przypadku przedłużania włosów wskazuje się przedłużanie włosów domowym sposobem. Wiadomo nie od dzisiaj, że naturalne metody bywają równie skuteczne, co bardzo mocno reklamowane sposoby z użyciem profesjonalnego sprzętu. W przypadku przedłużania włosów są to olejki do włosów, które przyspieszają porost włosów, hamują nadmierne łysienie, a nawet upiększają naturalne włosy. Ci, którzy stosują olejowanie włosów jako pierwsze sygnały tego, że metoda jest skuteczna, wskazują krótkie “baby hair”, które odrastają na głowie.

Naturalne olejki można stosować na skórę głowy, dzięki czemu wzmacniają i wspierają wzrost cebulek włosów. Zaleca się olejowanie włosów wraz z delikatnym masażem skóry głowy. Najczęściej stosuje się olejek rycynowy, łopianowy bądź olej z sosny syberyjskiej. Wszystkie można kupić w aptece bądź w sklepach z eko żywnością i kosmetykami.

Poddawałaś się zabiegom przedłużania włosów? Daj nam znać w komentarzach!