Przedłużanie włosów to zabieg, który nadal w wielu kręgach jest postrzegany jako droga i ekskluzywna opcja dla tych, którzy chcą szybko zmienić swój wygląd i długość włosów. Mimo wielu obstrzeń, coraz więcej osób korzysta z takiego rozwiązania. Przyciągają nas piękne włosy, które wyglądają bardzo naturalnie i nie wymagają długiego czasu oczekiwania na pożądany efekt. Profesjonalna usługa przedłużania czy zagęszczania włosów daje nam gwarancję naturalnych i pięknych włosów. Warto jednak wiedzieć, jakie techniki zapewnią naszym włosom 100% bezpieczeństwo.

ZOBACZ TEŻ: KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW – WSZYSTKO, CO POWINNAŚ O TYM WIEDZIEĆ!

Przed rozpoczęciem zabiegu przeważnie zaczyna się od konsultacji fryzjera z klientką bądź klientem. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego rodzaju włosa dla danej osoby tak, aby kolorystycznie i grubością od siebie nie odstawały. Drugą, równie ważną rzeczą, jest metoda, którą przedłużymy bądź zagęszczamy włosy. Odpowiednio dobrana pozwoli nam nie obciążyć cebulek i zapewni jak największy komfort noszenia. Oba te punkty są niezbędne do wykonania usługi profesjonalnie, bezpiecznie i w sposób dopasowany do potrzeb oraz oczekiwań klienta.

Jakie są rodzaje włosów?

Fryzjerzy używają różnego rodzaju włosów. W większości jednak profesjonalne salony fryzjerskie wybierają wyłącznie najlepszej jakości naturalne włosy od przodujących, światowych marek. Wśród nich są włosy słowiańskie (bardzo wysoko cenione), europejskie, rosyjskie oraz azjatyckie. Te ostatnie są wręcz rozchwytywane, głównie dzięki temu, że charakteryzują się zdrowym połyskiem oraz naturalną sprężystością i miękkością. Na pewno zachwyci Cię fakt, że nie są one dostępne wyłącznie w czarnym kolorze – jest ich cała, obszerna gama.

Jakie są metody przedłużania włosów?

Najpopularniejszą metodą przedłużania włosów jest metoda keratynowa, inaczej nazywana metodą “na ciepło”, która w Polsce jest już dość rozpoznawalna. Wykonuje się ją za pomocą keratyny, która jest jednocześnie naturalnym składnikiem łodygi włosa. Do przymocowania przedłużanych włosów używa się profesjonalnej zgrzewarki lub pistoletu z wkładem keratynowym, które łączą włosy naturalne z przedłużanymi. Przy tej metodzie wybiera się zazwyczaj niewielkie pasemka – dzięki temu łatwiej o równomierne rozmieszczenie.

Klientki i profesjonaliści wskazują na wiele jej zalet, mówiąc, że metoda ta jest bardzo trwała, praktycznie niewidoczna i daje świetne efekty. Klientki twierdzą też, że to przedłużanie nie powoduje praktycznie żadnego dyskomfortu czy problemów z pielęgnacją. Warto jednak wiedzieć, że w okolicach 3 miesiąca warto wybrać się do salonu, aby obniżyć przedłużone włosy. W przeciwnym razie przedłużanie stanie się mocno widoczne przez naturalny przyrost włosów.

ZOBACZ TEŻ: ZAPOMNIJ O TYM, CO WIESZ NA TEMAT MYCIA WŁOSÓW. MAMY NOWY, SKUTECZNY SPOSÓB!

Drugą, równie popularną metodą jest metoda na mikroringi. Oferuje ją wiele profesjonalnych salonów fryzjerskich. Nie wymaga wysokiej temperatury ani ciężkiego, profesjonalnego sprzętu – ta metoda nazywana jest metodą “na zimno”. Kosmyki są doczepiane za pomocą małych, metalowych obrączek. Ich kolor, rodzaj i rozmiar jest specjalnie dopasowany do rodzaju i struktury włosów klientki bądź klienta. Jest to jednak dużo trudniejsza metoda, niż keratynowa. Wymaga od fryzjera dużej sprawności, wiedzy i umiejętności. Ale plusy są kuszące – trwałość jednego zabiegu wskazuje się nawet na 4-5 miesięcy. Tę metodę poleca się kobietom o cienkich, przerzedzonych bądź naturalnie rzadkich włosach.

Trzecią metodą jest metoda ultradźwiękowa, która jest jedną z najnowocześniejszych metod przedłużania włosów. Do jej wykonania wykorzystuje się urządzenie, które bazuje na falach energetycznych. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie dla kobiet, które mają mocno zniszczone włosy przez farbowanie czy regularną stylizację włosów. Tutaj wielkim plusem jest trwałość – efekt przedłużonych włosów utrzymuje się nawet do pół roku!

To jedna z najnowocześniejszych metod przedłużania włosów; wykorzystuje się do tego urządzenie, które bazuje na falach energetycznych. To świetne rozwiązanie w przypadku pań o słabych, mocno zniszczonych kosmykach, które wcześniej były poddawane całej serii zabiegów stylizacyjnych. W przypadku tej metody zaskakuje trwałość – efekt przedłużonych włosów utrzymują się nawet do pół roku.

Warto również wspomnieć o metodzie kanapkowej (hairtalk), w której dokleja się sztuczne włosy na cienkie paski do wydzielonych sekcji naturalnych włosów, metodzie taśmowej, która jest wariacją metody kanapkowej (zamiast przyklejania, włosy się wszywa) oraz metodzie japońskiej, czyli warkoczykowej. Ta ostatnia polega na wplataniu pasma sztucznych włosów pomiędzy naturalne, za pomocą krótkiego warkocza. Zamyka się go cienką i praktycznie niewidoczną gumką. Powyższe metody nie są jednak trwałe – można na nich polegać od 3 tygodni do maksymalnie 2-3 miesięcy.

Jak to jest z doczepami?

Metoda clip-in, czyli doczepianie włosów jest świetnym rozwiązaniem przy jednorazowej zmianie fryzury. Świetną okazją do wykonania takiego zabiegu jest specjalna okazja, taka jak wesele, wystąpienie czy bal. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że doczepy mogą bardzo mocno osłabiać włos i nie powinno się tego robić zbyt często. Plusy? Krótki czas wykonania zabiegu oraz świetny efekt.

ZOBACZ TEŻ: TA KOBIETA MA IMPONUJĄCO DŁUGIE WŁOSY. PRZESTAŁA JE MYĆ W WIEKU 13 LAT

Jaki jest koszt przedłużania i zagęszczania włosów?

Na cenę ma wpływ przede wszystkim włosie, którego cena może zaczynać się na 50 złotych, a kończyć… tam gdzie nie sięga wyobraźnia. W profesjonalnych salonach fryzjerskich za metodę keratynową można zapłacić średnio 2500 złotych, podobnie za ultradźwiękową oraz mikroringi. Kanapkowa jest nieco tańsza, tak jak japońska – ich cena średnio zatrzymuje się na 2000 złotych. Z kolei doczepy to koszt 500-900 złotych, w zależności od tego, czy korzystamy z własnych doczepów, czy z proponowanych przez fryzjera.