Piękne, lśniące i proste włosy to marzenie większości dziewczyn i kobiet. Niestety nie każda z nas została nimi obdarzona. Dziś podpowiemy wam, czym kierować się przy wyborze najlepszej prostownicy do włosów. Abyście nie musiały już głowić się nad tym, jaki sprzęt wybrać!

Rodzaje powłok

Jedną z ważniejszych cech prostownicy jest rodzaj jej płytek. Tworzywo, z którego została ona wykonana, wpływa na kondycję włosów. Przecież żadna z nas nie chce być posiadaczką idealnie wyprostowanych pasm kosztem uszkodzonych końcówek.

Najpopularniejsze są płytki ceramiczne, które nagrzewają się stosunkowo szybko i sprawiają, że włosy są lśniące. Na rynku są produkty, które dodatkowo zapewniają im ochronę, jak np. prostownica S8598 od Remington z serii Keratin Protect, której płytki zostały wzbogacone o keratynę oraz olej migdałowy. To ogromny atut, ponieważ przy codziennym prostowaniu włosów należy szczególnie zadbać o odpowiednie traktowanie ich mikroskładnikami.

Regulacja temperatury

Wybierając najlepszą prostownicę, powinnyśmy kierować się tym, czy możemy regulować jej temperaturę. Należy ją dostosować do rodzaju włosa. Przy cienkich i osłabionych niewskazane jest przekraczanie 170 stopni. Wartości powyżej 200 wykorzystuje się przy naprawdę grubych i skręconych włosach.

Niezawodna okazuje się prostownica Remington S8598, która nie tylko posiada aż pięć ustawień temperatury od 150°C do 230°C, ale dzięki inteligentnemu czujnikowi, automatycznie zmniejsza lub zwiększa temperaturę w zależności od wilgoci we włosach. Czy może być wygodniejsza i bezpieczniejsza opcja? Prostownica nigdy nie zaaplikuje szkodliwej dawki ciepła, czego efektem są mocniejsze włosy oraz mniejsze ryzyko uszkodzonych i rozdwojonych końcówek.

Wielkość płytek

Zastanawiając się, jaką prostownicę wybrać, należy wziąć pod uwagę wielkość płytek. Krótkowłose panie będą zadowolone z mniejszych, poręczniejszych urządzeń, a posiadaczki długich włosów powinny zdecydować się na prostownice, których płytki są szersze i bardziej wydłużone.

Dziewczyny, zapomnijcie o micie, że prostowanie włosów skazuje je na zniszczenia! Dzięki kultowej prostownicy S8598 serii Keratin Protect od marki Remington nie tylko ochronicie je przed złamaniami i innymi uszkodzeniami, ale dzięki uwalnianiu keratyny i olejku migdałowego w czasie pracy urządzenia, zadbacie o to, aby były zdrowsze i piękniejsze. A dla zapominalskich? Prostownica automatycznie wyłącza się po 60 minutach! Marzenia o lśniących i prostych włosach stały się realne i banalnie proste do wykonania!

 

Materiał promocyjny