Włosy to bardzo ważny element wyglądu, w szczególności dla kobiet. Warto o nie zadbać i zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację. Dzisiaj skupimy się na prostowaniu keratynowym, o którym miałyśmy okazję porozmawiać ze specjalistami z warszawskiego salonu Le Desir. Jesteście zainteresowane? Zapoznajcie się z naszym vademecum!

ZOBACZ: OTO KURACJA DO WŁOSÓW ZNISZCZONYCH ZA 40 ZŁ, KTÓRA TOTALNIE ODMIENIŁA MOJE WŁOSY

Prostowanie keratynowe – co to jest za zabieg i dla kogo?

Prostowanie keratynowe to zabieg skierowany do osób mających naturalnie kręconą/puszącą się, niesforną lub zniszczoną strukturę włosów. Jego celem jest intensywne odżywienie i wygładzenie włosów, ale również aplikacja/uzupełnienie utraconej keratyny – naturalnego budulca włosów odpowiedzialnego za ich zdrowy wygląd i kondycję.

Gdzie go wykonać i ile trwa?

Zabieg powinien być wykonywany po konsultacji z fryzjerem w sprawdzonych salonach fryzjerskich. Czas trwania zabiegu zależy od długości i ilości włosów, ale zazwyczaj trwa od 3 do 5 godzin.

Ile kosztuje zabieg?

Cena prostowania keratynowego uzależniona jest od długości i ilości włosów, waha się w przedziale od 450 do 1000 złotych.

ZOBACZ: ZADBAJ O NAWILŻENIE WŁOSÓW – ZOBACZ PRODUKTY, KTÓRE POLECAMY!

Jak wygląda zabieg?

Fryzjer wykonuje zabieg, używając profesjonalnych produktów. Po umyciu włosów szamponem oczyszczającym i wysuszeniu ich następuję nałożenie płynu keratynowego na włosy i pozostawienie na 30 minut. Po tym czasie fryzjer spłukuje nadmiar produktu i modeluje mokre włosy na gładko. Po wysuszeniu włosów fryzjer dzieli je na cienkie pasma i „wprasowuje” odpowiednią ilość preparatu keratynowego za pomocą rozgrzanej do 230 stopni Celsjusza prostownicy. W tym momencie pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają i następuje wnikanie keratyny. Następnie łuski włosa zostają zamknięte, a struktura zrekonstruowana. Czynność tą powtarzamy 8 razy na każdym wydzielonym paśmie.

Co zawierają preparaty keratynowe?

Używane podczas zabiegu preparaty poza keratyną zawierają również antyoksydanty, witaminy i wyciągi z roślin, które nawilżają włosy. Dodatkowo dostarczają im niezbędnych składników odżywczych i kwasów tłuszczowych tworzących niewidoczną barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak będzie wyglądał efekt po zabiegu?

Po zabiegu włosy są gładkie, nawilżone, proste i dogłębnie odżywione oraz zregenerowane. Dodatkowo włosy po terapii keratynowej są także bardziej lśniące, łatwiejsze do układania i odporne na skręty oraz puszenie się.

ZOBACZ: WOOHOO! NAJBARDZIEJ POŻĄDANA SUSZARKA ŚWIATA W KOŃCU DOSTĘPNA W POLSCE!

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekty zabiegu utrzymują się ok. pół roku – zależy to od typu i gęstości włosów, a także rodzaju stosowanej keratyny i późniejszej pielęgnacji.

Przeciwwskazania do prostowania keratnowego

Prostowania keratynowego nie wykonujemy na włosach zagęszczonych/przedłużonych. Zabieg nie jest polecany również osobom, których włosy są bardzo cienkie, mocno rozjaśnione oraz takich, które poddane były wcześniej trwałej ondulacji

Jak prostowanie keratynowe wpływa na kolor włosów?

Przed umówieniem się na wizytę należy pamiętać, zabieg sprawia, iż włosy ulegają lekkiemu utlenieniu i delikatnie się rozjaśniają. Nie powinno się farbować włosów przez 2 tygodnie po wykonanej kuracji.

Czy wpływa odżywczo na włosy?

Wprowadzana we włosy keratyna jest ich naturalnym budulcem, odpowiedzialnym za ich kondycję i zdrowy wygląd. Odżywia strukturę włosa uzupełniając braki, będące efektem np. koloryzacji.

Jak dbać o włosy po prostowaniu keratynowym?

Przez 2-3 dni nie należy myć włosów, a w ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu nie należy także zgniatać i wiązać włosów. Po tym czasie najlepiej używać szamponów i odżywek które nie zawierają SLS, soli i alkoholu. Używanie kosmetyków, w których składzie występują te składniki sprawia, że keratyna szybciej się wypłukuje i skraca się czas utrzymywania efektu.

Konsultacja: Fryzjerzy z salonu Le Desir (ul. Jasna 19, Warszawa)

ZOBACZ: 10 FRYZUR, KTÓRE BĘDĄ MODNE JESIENIĄ I ZIMĄ 2017/2018