Zazwyczaj posiadaczki kręconych włosów marzą o tym, by chociaż na chwilę zamienić je na idealnie proste i gładkie pasma. Niestety jedną z najczęstszy metod, które zapewniają taki efekt jest użycie prostownicy, a to wiąże się z działaniem bardzo wysokiej temperatury na delikatną strukturę włosów. To nie brzmi dobrze, szczególnie kiedy korzystamy z niej regularnie.

Na szczęście sposobów na wyprostowanie włosów jest wiele i wcale nie trzeba używać w tym celu wysokich temperatur. Wypróbuj te metody i ciesz się zadbanymi, gładkimi pasmami bez uszkodzeń!

ZOBACZ TEŻ: NIE POZWÓL, BY TWÓJ NOWY KOLOR SZYBKO SIĘ WYPŁUKAŁ. PIELĘGNUJ GO W TEN SPOSÓB

Zacznij od wyboru odpowiednich kosmetyków. Wbrew pozorom dobrze dobrany szampon i odżywka mogą przybliżyć Cię do upragnionego celu. Wybieraj więc produkty przeznaczone do prostowania włosów. Po dokładnym umyciu, postaraj się delikatnie osuszyć włosy miękkim ręcznikiem i dopiero wtedy nałóż specjalistyczną odżywkę. Pamiętaj by rozłożyć ją równomiernie na całej długości włosów. A na zakończenie dodaj jeszcze odrobiny olejku, by wygładzić wszystkie dostające kosmyki.

Kolejnym sposobem jest użycie bardzo chłonnego ręcznika. Fryzjerzy zgodnie uważają, że techniki prostowania włosów bez użycia ciepła najlepiej sprawdzą się na włosach o cienkiej strukturze, które z reguły są proste lub lekko falowane. Chociaż ta metoda suszenia jest o wiele bardziej czasochłonna, spróbuj wysuszyć włosy w miękkiej, chłonnej tkaninie, która zbierze nadmiar wilgoci, nie powodując przy tym ich uszkodzeń.

Jeśli masz długie włosy możesz też spróbować nawinąć je na wałki. Jak się okazuje mogą one posłużyć również jako narzędzie do prostowania. Im większe, tym lepiej, bo eliminuje ryzyko powstania skrętów.

ZOBACZ TEŻ: TE UROCZE FRYZURY POMOGĄ CI PRZETRWAĆ MARZEC. SPRAWDZĄ SIĘ NAWET W DESZCZOWE DNI

Możesz też wypróbować zwinąć wilgotne włosy w ciasny koczek, a kiedy pasma u nasady będą już suche, rozpuszczamy i rozczesujemy włosy. Następnie rozdzielamy je na cienkie pasma i każde z nich, rozpoczynając od kosmyków rosnących z przodu głowy, owijamy je wokół niej (tak, by przypominały opaskę). Na koniec zakładamy ręcznik i czekamy aż wszystkie włosy będą suche.

Jest jeszcze jeden sposób, który polega na użyciu octu jabłkowego. Po umyciu włosów spłucz je specjalną płukanką (dwie łyżeczki octu wymieszane w szklance wody). Następnie pozwól im wyschnąć naturalnie, bez używania suszarki.

Kolejnym produktem, który znajdziesz w kuchennej szafce jest skrobia ziemniaczana. Ma ona właściwości prostujące. Wystarczy dodać łyżeczkę do odżywki, by uzyskać efekt gładkich pasm.

Co Wy na to?