Zapomniałaś umyć włosy, a może masz problem z ich nadmiernym przetłuszczaniem? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, mamy dla Ciebie sprawdzone porady, dzięki którym chociaż na kilka godzin zatuszujesz problem tłustych włosów.

To, czy skóra głowy produkuje więcej czy mniej sebum zależy od kilka czynników. Są nimi m.in. stres, zła dieta, nadmiar produktów do stylizacji włosów, a nawet brak równowagi hormonalnej. Innym czynnikiem są także uwarunkowania genetyczne. Niezależnie od tego, co powoduje, że włosy szybciej się przetłuszczają, każda z nas chciałaby pozbyć się tego problemu.

Oto profesjonalne triki, które skutecznie maskują tłuste włosy:

ZOBACZ TEŻ: CIEPŁY ODCIEŃ KOLORYZACJI PEACH COBBLER TO NAJCIEKAWSZA PROPOZYCJA TEJ WIOSNY!

Nie masz pod ręką suchego szamponu, ani czasu na mycie włosów? Wyjmij z kosmetyczki bibułki matujące. Doskonale sprawdzają się w przypadku strefy T, więc czemu nie spróbować potraktować nimi skóry głowy? Weź dwie bibułki i przyciśnij je miedzy pasmami włosów tuż przy głowie. W razie potrzeby powtórz tę czynność kilka razy.

Stosowanie bibułek to szybki sposób na ratunek, ale jest jeszcze jeden trik, który może pomóc z problemem przetłuszczonych włosów, kiedy brakuje czasu na ich umycie. Kolejną sztuczką jest spryskanie włosów odrobią wody termalnej lub mgiełki – pamiętaj, by aplikować kosmetyk tuż przy skórze głowy, kiedy skończysz osusz włosy i gotowe. Dzięki temu pasma zyskają dodatkową objętość od nasady.

ZOBACZ TEŻ: 100 LAT KOLORYZACJI WŁOSÓW. TAK ZMIENIAŁY SIĘ TRENDY NA PRZESTRZENI LAT

Co Wy na to?