Piękne, długie włosy, które rosną w zawrotnym tempie – taka historia mogła wydarzyć się tylko w bajce o Roszpunce. W rzeczywistości wiele kobiet spotyka zupełnie inna historia. Codziennie rano, kiedy przeczesujesz włosy, na szczotce pozostaje ich niepokojąco dużo. To nie musi być jeszcze powodem do paniki. Codziennie tracimy od 50 do 100 włosów, ale gdy problem przerzedzających się pasm jest coraz bardziej widoczny, zazwyczaj pierwszą rzeczą po którą sięgamy jest zmiana szamponu i… tabletki na wzrost włosów, ale czy na pewno są one skuteczne?

ZOBACZ TEŻ: CO EKSPERCI MÓWIĄ NA TEMAT PODWÓJNEGO MYCIA WŁOSÓW POD PRYSZNICEM?

Jeżeli w naszej diecie brakuje podstawowych elementów, takich jak: żelazo i białko, to dobór odpowiednich tabletek może nam pomóc. Ale tak naprawdę głównym problemem jest to, by dokładnie dowiedzieć się jakich witamin i minerałów tak naprawdę potrzebuje nasz organizm.

Niedobór pewnych składników rzeczywiście może odpowiadać za problemy z wypadaniem włosów. Suplementy diety mogą pomóc, ale tylko wtedy gdy problem leży w złej diecie i niedoborze składników odżywczych. Ale przedtem musisz wiedzieć czy chodzi o witaminę C, minerały, żelazo a może o zupełnie inny składnik.

Suplementy diety bogate w biotynę mogą również wzmocnić nowo rosnące pasma, ale jeśli wypadanie włosów nie ma nic wspólnego z dietą, ich przyjmowanie na niewiele się zda.

Tak naprawdę suplementy mają dać nam dodatkową dawkę aminokwasów, których może brakować w codziennej diecie. Idealnym rozwiązaniem byłaby więc opcja zmiany nawyków żywieniowych, ale nie zawsze mamy na to czas. Dlatego właśnie suplementy są niezwykle przydatne, ponieważ zapewniają dodatkowy zastrzyk witamin i minerałów, których potrzebują nasze włosy.

ZOBACZ TEŻ: 10 FRYZUR, KTÓRE NIGDY NIE WYJDĄ Z MODY. WYBIERAJĄ JE NAWET NAJWIĘKSZE GWIAZDY!

Jeśli chcesz po prostu wzmocnić swoje pasma i poprawić ich kondycję idealnym rozwiązaniem będzie suplement białkowy, ponieważ jest to główny budulec włosów. Ale oprócz tabletek, są również inne sposoby na wzmocnienie włosów. Oto one:

1. Spróbuj ograniczyć stres, ponieważ jest on głównym problemem jeśli chodzi o wypadanie włosów. Wypróbuj jogę, pilates albo chociażby długi spacer.
2. Jeśli Twoje włosy łamią się na końcach nie będą mogły rosnąć powyżej określonej długości. Raz w tygodniu postaraj się znaleźć czas na maseczkę albo spróbuj olejowania.
3. Zdrowa skóra głowy jest kluczem do wzrostu włosów, dlatego staraj się regularnie wykonywać oczyszczający peeling do skóry głowy, który odblokuje mieszki włosowe i usunie zanieczyszczenia.
4. Nigdy nie opuszczaj śniadania, to najważniejszy posiłek dnia (również dla Twoich włosów). Postaraj się, aby zawierało się w nim białko – spróbuj tostów z jajkiem albo owsianki z orzechami.

Co Wy na to?