Khloe Kardashian zdążyła nas przyzwyczaić do krótkich blond włosów, którym była wierna już od dłuższego czasu. Teraz postanowiła zmienić fryzurę, stawiając na długie doczepy. Jednak to nie długość jej włosów przyciągnęła naszą uwagę, a sposób ich stylizacji, który nawiązuje do trendu z lat 90.

MARZYSZ O RUDYCH WŁOSACH? CO POWINNAŚ WIEDZIEĆ, ZANIM SIĘ NA NIE ZDECYDUJESZ ?

Kardashian zamieściła na swoim profilu na Instagramie zdjęcie w karbowanych, platynowych włosach. Ten sposób stylizacji był bardzo silnym trendem w latach 90. Kochały go zarówno gwiazdy, jak i przeciętne dziewczyny. Później zaczął się jednak kojarzyć z tandetą i kiczem, i na wiele lat odszedł w zapomnienie.

Teraz wszystko wskazuje na to, że na dobre powrócił do łask. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że rodzina Kardashian wyznacza trendy. Możemy, więc podejrzewać, że fanki szybko pójdą w ślady celebrytki, a karbowane włosy opanują Instagram.

Wyświetl ten post na Instagramie.

🐾

Post udostępniony przez Khloé (@khloekardashian)

Tym razem jednak moda powraca w nieco innym, odświeżonym wydaniu. O ile w latach 90. karbowało się włosy na całej długości, teraz robimy to nieco delikatniej – falując tylko pojedyncze pasma.

W ten sposób dodamy włosom objętości, stylizacji pazura, ale nie stworzymy przesadnego, kiczowatego looku. Karbowanie może być wręcz eleganckie – idealnie nadaje się do wysokich kucyków, koków czy innych stylowych upięć.

Jak uzyskać taką fryzurę? Niezbędna jest do tego karbownica, która przypomina prostownicę, jednak jej płytka ma fakturę zygzaka, i taki też efekt pozwala uzyskać na włosach.

OSIWIAŁA Z DNIA NA DZIEŃ. POSZŁA SPAĆ JAKO BRUNETKA, OBUDZIŁA SIĘ CAŁA SIWA

Zanim jednak jej użyjemy, konieczne jest nałożenie na włosy kosmetyku termoochronnego, który ochroni włosy przed szkodliwym wpływem gorącej temperatury. Następnie pasmo włosów wkładamy do karbownicy i zaciskamy ją na nie więcej niż trzy, cztery sekundy.

Ważne! Nie przesuwaj karbownicy po paśmie włosów tak jak podczas prostowania! Jeśli chcesz pokarbować całe pasmo, musisz robić to stopniowo, fragment po fragmencie.