Zdrowe włosy zaczynają się od zdrowej skóry głowy. Tę zmianę w podejściu do pielęgnacji i skupienie uwagi na tym, aby dokładniej przyjrzeć się potrzebom skalpu można określić mianem małej rewolucji.  Już nie przyglądamy się wyłącznie rozdwojonym końcówkom. Zamiast tego poświęcamy więcej czasu na nawilżenie i oczyszczenie skóry głowy. Stosujemy peelingi, wykonujemy relaksujące masaże uzupełnione o ziołowe wcierki, toniki i odżywcze ampułki. Entuzjaści pielęgnacji w ujęciu maksymalnym stosują jeszcze jeden patent – jest nim potrójne mycie włosów.

Potrójne mycie włosów – tak czy nie?

Zdrowa skóra głowy ma bezpośredni wpływ na kondycję włosów. Pielęgnację skalpu można więc określić jako przygotowanie odpowiednich warunków do wzrostu mocnych włosów. Aby zadbać o równowagę skóry głowy i jej mikrobiom, który pełni funkcję ochrony przed zanieczyszczeniami i zapewnia równowagę hydrolipidową, warto skupić się na pielęgnacyjnych zabiegach z użyciem odpowiednich kosmetyków.

Peeling skóry głowy: wszystkie korzyści, o których wcześniej nie wiedziałaś

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie sklapu z zalegających resztek kosmetyków, potu wymieszanego z sebum, martwego naskórka i środowiskowych zanieczyszczeń. Zalegające na skórze głowy są idealnym środowiskiem do rozwoju drobnoustrojów i zaburzenia równowagi mikrobiomu. A to z kolei skutkować może pojawieniem się stanów zapalnych i podrażnień oraz nasilonym wypadaniem włosów.

Metodą, która ma pomóc w dokładnym pozbyciu się zanieczyszczeń jest potrójne mycie włosów – a właściwie skóry głowy. Celem zabiegu jest odblokowanie mieszków włosowych i pobudzenie mikrokrążenia. Co w efekcie skutkuje szybszym wzrostem mocnych i zdrowych włosów. Bardzo ważna jest tu technika mycia – szampon zmieszany z wodą nanosimy bezpośrednio na skalp, zaś powstałą w wyniku masażu pianę rozprowadzamy na pasma.

Chcą zagęścić włosy wcierając w głowę coś dziwnego. To może skończyć się bardzo boleśnie

Jak prawidłowo myć włosy?

Kiedy myjemy włosy, nie powinniśmy ich pocierać ani trzeć, ale delikatnie wygładzać. Aby ograniczyć plątanie się pasm, przed ich umyciem sięgnij po szczotkę i dokładnie je rozczesz. Możesz także użyć masażera do skóry głowy, który podbudza przepływ krwi i pomaga w skuteczniejszym wchłonięciu zawartych w szamponie składników aktywnych – prosto do cebulek włosów.