Woda brzozowa to jeden z produktów, który uwielbiały nasze babcie. Niegdyś była obowiązkowym wyposażeniem w każdym domu, dzisiaj jest nieco zapomniana. Jednak niesłusznie! Przedstawiamy Wam odświeżony przepis na płukankę do włosów z brzozą!

Aloesowa odżywka do rzęs i brwi. Ten kosmetyk zadba o piękną oprawę Twoich oczu. To HIT domowej pielęgnacji!

Płukanka do włosów z brzozą

Woda brzozowa to używany w kosmetyce roztwór soku z brzozy i alkoholu etylowego. Nasze babcie ją uwielbiały ze względu na jej genialne właściwości pobudzające porost włosów. Uwaga! Nie myl wody brzozowej z sokiem z brzozy – to dwa różne produkty, które nie powinny być ze sobą mylone. Wodę brzozową używa się na włosy lub do cery, jednakże ze względu na dodatek alkoholu należy stosować ją roztropnie. Świetnie sprawdzi się jako tonik, jednakże obserwuj efekty, aby nie przesuszyć skóry. Jako wcierkę stosuj ją jedynie na skórę głowy, ograniczając kontakt z włosami. Może być również stosowana w formie okładów na przebarwienia – brzoza słynie ze swoich rozjaśniających właściwości.

Płukanka do włosów z brzozą: przepis

2 garści suszonych pączków brzozy

500 ml gorącej wody

Zamiast kupować gotowy kosmetyk z zawartością alkoholu, możesz przygotować własną wodę brzozową. Pamiętaj jednak, że alkohol etylowy ma za zadanie przedłużyć trwałość produktu, więc domowy wyrób będzie szybciej się psuł. Kupione lub własnoręcznie zebrane pączki brzozy zalej gorącą wodą i parz pod przykryciem przez trzydzieści minut. Napar przechowuj w szklanych butelkach w lodówce. Będzie zdatny do użytku jedynie przez trzy dni, dlatego nie rób zbyt dużego zapasu.

Idealnie gładka skóra i promienny blask – peeling z granatu to cudo wśród naturalnych kosmetyków

Płukanka do włosów z brzozą: użycie

Włosy umyj tak, jak robisz to zazwyczaj. Dokładnie spłucz szampon i dopiero wtedy użyj naparu z brzozy. Płucz w nim włosy, masując skórę głowy. Jeśli będziesz używać tej płukanki co drugi dzień, po miesiącu powinnaś widzieć pierwsze efekty. Cebulki włosów będą wzmocnione, zauważysz, że włosy zaczynają rosnąć szybciej, pojawią się baby hair. Jeśli masz łupież lub problem z przetłuszczającymi się włosami, taka płukanka również powinna przynieść poprawę.