Popularna fryzura na lato znana jako beach waves doczekała się nowej odsłony. Mimo że plażowe fale od lat pozostają w czołówce trendów fryzjerskich, w mediach społecznościowych pojawił się nowy pomysł na stylizację włosów inspirowaną plażą tudzież wodą. Mowa oczywiście o mermaid waves, czyli fryzurze, która dosłownie napiera na Instagram i TikToka powodując, że ma się ochotę złapać za narzędzia do stylizacji włosów. Czym dokładnie różnią się te dwie fryzury?

Syrenie fale są zdecydowanie dłuższe i różnią się naciskiem na zgięciach loków. W przeciwieństwie do fal plażowych, które smagane wiatrem i solą morską mają wyglądać na zamoczone i delikatnie wysuszone w słońcu.

Magda Pieczonka zmieniła fryzurę i wygląda jak Natalia Siwiec? Wyglądają jak siostry!

Fryzura na lato w odświeżonym wydaniu

Sonda

Fryzura na lato

Która fryzura jest ładniejsza?

Fryzurę zdążyły pokochać już gwiazdy i są to między innymi Kim Kardashian, Ciara, Kylie Jenner oraz Zendaya, która w syrenim wydaniu postanowiła pokazać się na czerwonym dywanie podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów. Aby uzyskać efekt mermaid waves, wystarczy użyć prostownicy i poprowadzić ją od czubka głowy, w naprzemiennych kierunkach. Nie naciągaj włosów, przed zmianą kierunku, usuń z nich prostownicę. Dzięki temu fryzura będzie bardziej trwała.

Fryzjerzy podpowiadają, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy. Wystarczy ołówek i linijka