Platynowy blond to jedna z najbardziej kultowych koloryzacji włosów. Moda na ten kolor regularne powraca. Nic w tym dziwnego – ten najjaśniejszy z blondów jest niezwykle twarzowy i bardzo efektowny.

Lawendowy – niebanalna propozycja na koloryzację włosów tej jesieni

Platynowy blond charakteryzuje się metalicznym, niemal białym odcieniem, przez co wygląda jak z zupełnie innej planety. I rzeczywiście, niezwykle rzadko występuje naturalnie, co czyni go jeszcze bardziej pożądanym.

Włosy w tym odcieniu są bardzo mocnym akcentem, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. By jednak złagodzić mocny i oryginalny kolor, warto postawić na miękkie, łagodne cięcia.

Copper Hair to nowy, gorący trend w jesiennej koloryzacji włosów

Platynowy blond jest bardzo wymagającym i trudnym do uzyskania kolorem, dlatego konieczna jest pomoc doświadczonego profesjonalisty. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz kolor uzyska ładny chłodny odcień pozbawiony plam, czy żółtych tonów. Dużą uwagę trzeba też przykładać do jego pielęgnacji, do której warto używać specjalnych kosmetyków, które utrwalą kolor.

Najlepiej pasuje posiadaczkom bladej karnacji, dlatego cieszy się wyjątkową popularnością wśród słowianek. Świetnie komponuje się też z nieco ciemniejszą cerą, co udowodniła ostatnio Rita Ora. W jej ślady poszła też aktorka Julianne Hough, która połączyła platynę z ciemnymi u nasady kosmykami.

Ariana Grande w naturalnym wydaniu. Fani oszaleli na punkcie jej fryzury

Wcześniej na podobną koloryzację postawiły między innymi Taylor Swift, Jennifer Lawrence czy Halsey.