Pięć minut, dwie gumki do włosów i suszarka – tyle wystarczy, by z płaskich włosów wyczarować pełną objętości i lekkości fryzurę. A przynajmniej takie efekty obiecuje TikTok. Najnowszy trik znaleziony na platformie spodoba się w szczególności dziewczynom, które szukają prostych sposobów, na to, by tchnąć życie w swoje pasma bez radykalnych rozwiązań i wizyty u stylisty fryzur.

Fryzura na płaskie włosy – patent z TikToka

Dla poszukiwaczek trików ułatwiających codzienne zmagania z włosami TikTok przygotował nowość. Jedna z użytkowniczek popularnej platformy Maria Aiello udostępniła krótki filmik, na którym pokazuje swój patent i wyjaśnia krok po kroku jak osiągnąć pasma pełne objętości w zaledwie kilka minut.

Na nagraniu dziewczyna owija swoje wilgotne jeszcze włosy w dwa koczki. Związuje pasma na czubku głowy, a następnie rozpoczyna stylizację za pomocą suszarki. Wynik? Idealnie sprężyste, lekko falujące, przepiękne włosy. Suszenie nie powinno trwać dłużej niż 10-20 sekund. A jeśli nie chcesz myć włosów przed stylizacją, wystarczy, że spryskasz je wodą z buteleczki z atomizerem.

Ta fryzura Belli Hadid bije rekordy popularności na TikToku. Pokazujemy jak ją wykonać

Ten trik sprawdzi się w szczególności przy cieniowanych włosach. Pasma nabiorą lekkości a końcówki zaczną wywijać się w różne strony, co spotęguje efekt i sprawi, że optycznie pasma będą wyglądały na gęstsze i grubsze.

@mariaaiellohair #blowdryhacks #hairhack #hairhacksandtips #hairhacktiktoks #hairtrends #hairtrends2022 #springhair #spring #fypシ #foryoupage ♬ TO THE MOON - Jnr Choi & Sam Tompkins