Kręcone włosy wymagają szczególnej uwagi. Począwszy od pielęgnacji i wyboru odpowiednich kosmetyków, aż po ich stylizację. Kluczem do uzyskania sprężystych loków jest zadbanie o to, by dostarczyć włosom odpowiedniej dawki nawilżenia. Dzięki temu unikniesz efektu puszenia. Maseczki i odżywki pełne emolientów pozwolą dociążyć włosy i uzyskać odpowiednią teksturę. A jeśli chodzi o samą stylizację włosów – tutaj najważniejszym elementem jest wyposażenie się w suszarkę z dyfuzorem. A jak z niej korzystać? Podpowiedzią może być filmik na Tik Toku i nowa technika nazywana „Pixie Diffusing”. Sprawdź, na czym polega.

Lista składników, których powinnaś unikać, jeśli masz kręcone włosy

„Pixie Diffusing”, czyli sposób na loki

Aby wydobyć lepszy skręt włosów, sięgnij po suszarkę do włosów z dyfuzorem. Dzięki niej już podczas suszenia pasm nadasz im odpowiedni kształt i zyskasz dodatkową objętość. „Pixie Diffusing” to technika suszenia włosów, która właśnie podbija Tik Tok. Sprawdzi się idealnie dla posiadaczek kręconych i lokowanych włosów.

Na początku podczas suszenia włosów z głową w dół ustaw suszarkę na minimalnej mocy i pamiętaj, by wykorzystać strumień zimnego powietrza. Dzięki temu ograniczysz efekt elektryzowania się włosów.

Następnie (przy schylonej głowie) delikatnymi, skoncentrowanymi ruchami zacznij ugniatać pasma. To pomoże odbić je od nasady i zyskać lepszą objętość. Zbierz część włosów w dyfuzor trzymając je tuż przy skórze głowy. Uruchom suszarkę (znów pamiętaj  ustawieniu minimalnej mocy) i susz włosy w tej pozycji przez kilka sekund. Gdy poczujesz, że pasma stają się suche, wyłącz urządzenie i delikatnie wyjmij włosy. Zbierz kolejne pasmo i powtórz cały proces. Kontynuuj suszenie aż do momentu, gdy Twoje włosy będą suche w 80 procentach.

Na koniec podsusz włosy jeszcze przez kilka minut. Następnie odwróć głowę do góry i przy użyciu dyfuzora wysusz pasma z przodu głowy. Użyj odrobiny olejku lub wygładzającego serum, aby uzyskać efekt lśniących i miękkich loków.

 

@sophiemariegraf Mind. Blown. #wavyhair #wavycurly #ithoughtihadstraighthair #diffuse #pixiediffusing #scrunchoutthecrunch #2ahair #2bhair #2chair #curlygirlmethod #hairtok ♬ Love Grows (Where My Rosemary Goes) - Edison Lighthouse