Jeśli wybierasz się do fryzjera na swoją pierwszą koloryzację, pewnie oprócz podekscytowania, czujesz lekki niepokój. W końcu jeśli coś się nie uda, trudno będzie o dobry kamuflaż. Aby uniknąć niezręcznej sytuacji zapoznaj się z poniższą listą, która wyjaśni Ci wszystko, co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się usiąść na fotelu u fryzjera.

Wiele rzeczy może spowodować szybkie wyblaknięcie nowego koloru – częste mycie włosów i nieużywanie specjalistycznych kosmetyków do ochrony włosów farbowanych sprawią, że Twój nowy odcień szybko zniknie. Innym czynnikiem, który może spowodować jego szybsze wyblaknięcie są promienie słoneczne. Dlatego zaraz po swojej pierwszej koloryzacji, kup w drogerii szampon i odżywkę do włosów farbowanych.

ZOBACZ TEŻ: ANNA LEWANDOWSKA PRZESZŁA METAMORFOZĘ. NA INSTAGRAMIE MORZE KOMPLEMENTÓW

Aby na dłużej zachować głębie koloru, przed nałożeniem farby umyj włosy szamponem oczyszczającym. Oczyścisz włosy i przygotujesz je do nałożenia farby.To sprawi, że Twój nowy kolor utrzyma się na dłużej.

Wbrew pozorom to nie blond, ale rude odcienie są najtrudniejsze. Czerwony kolor jest ciężki do uzyskania oraz najtrudniejszy do pozbycia się. Oprócz tego intensywne, głębokie odcienie szybko się wypłukują i blakną.

Pamiętaj, by być całkowicie szczerym w rozmowie z fryzjerem. Jeśli wybierasz się na koloryzację do salonu, jest duże prawdopodobieństwo, że otrzymasz bardzo zbliżony odcień do tego, o którym marzysz. Ale aby to się stało musisz być szczera i otwarta z fryzjerem przez cały czas trwania procesu. Jeśli coś Cię niepokoi lub widzisz, że zamiast chłodnych tonacji, Twój nowy kolor bardziej przypomina ciepłe odcienie – po prostu powiedz o tym swojemu fryzjerowi.

ZOBACZ TEŻ: PO 20 LATACH JULIA ROBERTS WYJAWIA TAJEMNICĘ PREMIERY NOTTING HILL

Co Wy na to?