O ile letni wypoczynek służy naszemu samopoczuciu, to włosom niekoniecznie. Warto poświęcić im trochę więcej uwagi w słoneczne dni, aby nie pokutować zaniedbań jesienią i zimą.

Przede wszystkim, przed urlopem warto podciąć zniszczone końcówki – włosy będą się lepiej układać, zyskają też zdrowszy wygląd.

Pamiętaj, że włosy – podobnie jak skórę też trzeba chronić. Latem warto więc używać lekkich kosmetyków z filtrami. Szczególnie warto zaopatrzyć się w mgiełkę np. Oriflame HairX, którą można stosować na suche włosy w ciągu dnia. Spryskiwanie włosów takim kosmetykiem nie obciąży ich, a będzie stanowić dodatkową ochronę – dzięki temu staną się odporniejsze na płowienie i wysuszanie.

Przed kąpielą w morzu, basenie czy jeziorze wetrzyj we włosy specjalny olejek – zapobiegnie to penetrowaniu włosa przez szkodliwe składniki wody, takie jak sól czy chlor. Bezpośrednio po kąpieli w morzu koniecznie weź prysznic, o ile tylko to możliwe. To pozwoli wypłukać drażniącą sól z kosmyków. We włosy możesz wetrzeć lekki jedwab (polecamy ten firmy Emmebi) lub spryskać je ponownie mgiełką.

Jeśli spinasz włosy, zrezygnuj z ciasnych gumek na rzecz lekkich spinek, które mniej niszczą pukle.

Na plaży noś kapelusz – jest nie tylko stylowy, ale i pomaga chronić głowę przed przegrzaniem, a włosy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.