Pielęgnacja skóry głowy to ważny etap, którego nie powinno się bagatelizować, jeśli chcemy cieszyć się zdrowymi i mocnymi włosami. Codzienne stosowanie produktów do stylizacji, nieodpowiednia dieta i brak ochrony słonecznej. To wszystko odbija się na kondycji skalpu, a efekcie prowadzi do osłabienia pasm.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się peeling skóry głowy, który dokładnie oczyści, pomoże pozbyć się resztek produktów do stylizacji i usunie martwy naskórek. To także dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem szybko przetłuszczających się włosów. Stosowanie peelingu pomoże na dłużej utrzymać uczucie świeżości, a ponadto doda włosom objętości, odbijając je od nasady.

Zabierz go pod prysznic. Peeling do skóry głowy to coś więcej niż oczyszczenie!

Oprócz regularnego stosowania peelingów, warto także stosować delikatny masaż skóry głowy podczas mycia włosów. Stosuj powolne, okrężne ruchy opuszkami palców. W ten sposób poprawisz krążenie krwi, wzmocnisz i odżywisz włosy.

Zwracaj też uwagę na skład produktów do pielęgnacji włosów. W szczególności na to, co zawarte w szamponach. Unikaj kosmetyków z SLS i SLES, ponieważ mogą wysuszyć skórę i zatykać mieszki włosowe.

Twoje włosy są suche i zniszczone? Spróbuj tego!

Podczas stylizacji włosów oraz stosowania zabiegów mających zregenerować i odżywić pasma, warto pamiętać o tym, by nie nakładać ich na skórę głowy. Produkty te najlepiej aplikować mniej więcej na wysokości uszu i kierować się w dół, skupiając się na odżywieniu końcówek, które z reguły są najbardziej wymagającym obszarem.