Koloryzacja włosów u stylisty fryzur musi poczekać. Nie oznacza to jednak, że Twoje pasma muszą pokryć się kilkucentymetrowym odrostem. Istnieje sporo domowych sposobów na zatuszowanie problemu, dzięki czemu włosy zyskają odświeżony wygląd.

Najprostszym sposobem na zamaskowanie odrostów jest zmiana w stylizacji. Jeśli chcesz zakryć ciemny kolor, który pojawił się tuż przy nasadzie dobrym patentem jest zmiana miejsca, w którym zazwyczaj robisz przedziałek. Zamiast równego podziału włosów na dwie części – wypróbuj zaczesać pasma na jeden bok, tak by przedziałek znalazł się bliżej ucha. W ten sposób zakryjesz odrost z przodu głowy. Aby efekt był jeszcze lepszy – dodaj włosom objętości za pomocą produktów do stylizacji. Pamiętaj, by wybierać lekkie formuły, które nie obciążą włosów.

Niezbędny kosmetyk dla każdej blondynki. Odżywka koloryzująca, dzięki której przesuniesz wizytę u fryzjera [recenzja]

Jeśli chcesz nadać swoich włosom połysk i lekko rozjaśnić odrost, sięgnij po kosmetyk do korekty koloru w formie sprayu lub proszku. Nanieś równomiernie tuż przy nasadzie włosów. W ten sposób ciemny kolor będzie mniej widoczny. Kosmetyk spłucze się po umyciu włosów szamponem.

Słońce nie jest naszym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o zachowanie koloru, dlatego jeśli już musisz wyjść na zewnątrz, staraj się zakrywać pasma czapką lub szalikiem.

Nowy trend w koloryzacji. Łączy rudości z modnym teraz brązem

Częste mycie włosów wypłukuje kolor. Aby utrzymać połysk i na dłużej zachować farbowany odcień, ogranicz używanie szamponu do 2 lub 3 razy w ciągu tygodnia. Możesz też stosować specjalistyczne produkty w formie szamponu lub maski koloryzującej, które pomogą odświeżyć pasma i stonować odcień.