Lśniące, gęste i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. Poświęcasz ich pielęgnacji wiele czasu, a fryzura wciąż nie przypomina tej, którą posiada modelka w telewizyjnej reklamie? Jeśli tak, oznacza to, że coś jest nie tak. Powodów oczywiście może być wiele, lecz często problem leży po prostu w złych nawykach.

Co więc zrobić, by móc na co dzień cieszyć się piękną czupryną? Odpowiedź jest prosta. Przestrzegać pięciu „włosowych” przykazań!

I Unikaj gorącej wody jak ognia

Czy wiesz, że gorącą (nie ciepłą) wodę lubisz tylko ty, a niekoniecznie twoje włosy? Wysoka temperatura powoduje bowiem otwieranie się łusek włosa, co w rezultacie sprawia, że staje się on matowy i traci swój blask. Zatem, jeśli marzysz o lśniącej czuprynie, myj włosy w letniej wodzie, a na koniec spłucz je jeszcze chłodnym strumieniem.

II Używaj odpowiednich produktów w odpowiedni sposób

Kupiłaś szampon, który poleciła ci przyjaciółka? Błąd. Pamiętaj, że to co dobre dla jednych, nie musi sprawdzić się u drugich, a najlepsze produkty to te, które nie posiadają konserwantów i parabenów. Te same zasady obowiązują również przy wyborze odżywki. Dodatkowo nie zapominaj, że odżywkę nakłada się wyłącznie na włosy, a nie na skórę głowy. No chyba, że chcesz, aby wyglądały na niemyte przez co najmniej cały tydzień!

III Susz swoje włosy!

Czy do tej pory uważałaś, że kiedy po umyciu zostawisz swoje włosy w spokoju, one będą ci za to wdzięczne? Być może właśnie burzymy twój światopogląd, ale nic bardziej mylnego, ponieważ najgorsze, co możesz zrobić to nieprawidłowo wysuszyć czuprynę.

Mokre włosy podatne są na uszkodzenia, dlatego dobrze jest je wysuszyć. Susząc je, zawsze trzymaj suszarkę w odległości ok. 30 cm od skóry głowy, a na koniec potraktuj je chłodnym strumieniem powietrza. Dzięki temu łuski włosów dokładnie się zamkną i tym samym będą odporne na mechaniczne uszkodzenia. Ważny jest także dobór odpowiedniej suszarki. My polecamy model Remington PROTECT D8700, który wykorzystuje innowacyjną technologię ThermoCare. Dzięki niej twoje włosy szybko wyschną, a jednocześnie otrzymają najwyższą ochronę. Dodatkowo suszarka ta posiada technologię jonizującą, dzięki której do twoich włosów będzie docierać 90% więcej jonów, które zamykają łuski włosa i zapewniają efekt pięknych, niepuszących się stylizacji.

IV Zaprzyjaźnij się z fryzjerem

Chcesz mieć długie, piękne włosy? Nie omijaj salonów fryzjerskich szerokim łukiem! Zaufaj nam, kosmyki ze zniszczonymi, rozdwojonymi końcówkami naprawdę nie prezentują się dobrze, dlatego też wybierz się raz na trzy miesiące do fryzjera i poproś go o delikatne podcięcie. W ten sposób wyhodujesz długie i przede wszystkim zdrowe włosy!

V Przyłóż większą uwagę do tego, co jesz

Nie od dziś wiadomo, że to, co jemy wpływa na nasz wygląd. Pamiętaj więc, by na twoim talerzu regularnie pojawiały się produkty bogate w żelazo, cynk oraz witaminy z grupy B!

Proces odbudowy włosów wymaga czasu i cierpliwości, ale stosując się do tych przykazań możesz mieć pewność, że włos ci już z głowy nie spadnie! 😉