Koński ogon – wydaje się, że nie ma nic prostszego niż wykonanie tej fryzury. Wystarczy związać włosy gumką i voila – gotowe! Nic bardziej mylnego. Stworzenie eleganckiego końskiego ogona bez odstających na boki, niesfornych kosmyków jest naprawdę wielkim wyzwaniem.

JAK POZBYĆ SIĘ ROZDWOJONYCH KOŃCÓWEK BEZ PODCINANIA WŁOSÓW?

Krok po kroku wytłumaczymy ci, jak wykonać kucyka w stylu Ariany Grande — idealnie gładkiego i mocno spiętego na czubku, który każdej stylizacji doda elegancji i seksapilu.

Krok 1:
Susząc włosy, odchyl głowę do tyłu i płaską szczotką zaczesuj je w tym samym kierunku. Nie rób przedziałka ani nie dziel włosów na sekcje. To sprawi, że włosy będą rozkładać się równomiernie. Dzięki temu łatwo zbierzesz je na czubku głowy, bez obaw o odstające kosmyki.
Pamiętaj! Przed użyciem suszarki spryskaj włosy sprayem termoochronnym.

Krok 2:
Wygładź włosy prostownicą. Wcześniej koniecznie użyj sprayu termoochronnego i pozwól mu się wchłonąć. Natomiast jeśli twoje włosy są proste z natury, pomiń ten krok, by niepotrzebnie nie narażać włosów na działanie szkodliwej temperatury.

Krok 3:
Złapanie wszystkich włosów w gładkiego kucyka na czubku głowy jest niezwykle trudne, ze względu na wysuwające się z rąk kosmyki. Aby tego uniknąć, podziel włosy na dwie sekcje. Zrób kucyka z górnej partii włosów i zepnij je gumką na samym czubku głowy. Wszelkie nierówności wygładź płaską szczotką, najlepiej z włosia dzika i upewnij się, że kucyk jest idealnie na środku.

NIE PIJ TEGO, JEŚLI CHCESZ MIEĆ PIĘKNE WŁOSY. MOŻESZ NAWET… WYŁYSIEĆ!

Krok 4:
Teraz zbierz resztę włosów i dopnij je do zrobionego wcześniej końskiego ogona. To sprawi, że fryzura będzie stabilna, a ty nie będziesz musiała się martwić o niechlujnie wypadające pasma.

Krok 5:
Nadszedł czas na ostatni krok. Aby nadać fryzurze elegancji, zakryj gumkę. W tym celu wyjmij cienkie pasmo włosów z końskiego ogona i owiń je wokół jego podstawy, aż całkowicie zakryjesz gumkę. Pasmo zabezpiecz wsuwką. Gotową fryzurę wygładź żelem, który nada blasku włosom i zapobiegnie odstawaniu niesfornych kosmyków.