Tego lata chcesz postawić na zmianę i szukasz sposobu na to, jak dodać Twoim pasmom odrobinę słoncecznych refleksów? Jednym z obowiązkowych trendów w koloryzacji włosów jest obecnie Californian Balayage. Inspirowana latami 90. koloryzacja dodaje włosom blasku i ożywia ich wygląd, dodajć im wielowymiarowości i głębi.

„Bottleneck bangs”. Grzywka zmieniająca wygląd twarzy

 Californian Balayage – trend w koloryzacji włosów prosto z lat 80.

Wyrazisty balayage z grubymi, odcinającymi się od reszty włosów pasmami to trend w koloryzacji lat 90., który powraca do mody. Kontrastujące na ciemnych włosach jasne kosmyki stają się alternatywą dla ombre i płynnego mieszania kolorów. Zamiast miękkiego i stonowanego wykończenia, chodzi tu o uzyskanie mocniejszego efektu i wyraźnego zaakcentowania różnych odcieni.

Aby całość nabrała wakacyjnych wibracji, jasne pasemka są rozprowadzane na całej długości w taki sposób, by wydobyć blask podobny do tego, który możemy uzyskać w czasie letnich miesięcy, gdy słońce naturalnie rozjaśnia pojedyncze kosmyki. Dzięki temu poszczególne pasma wyraźnie odcinają się od ciemniejszej podstawy, ale całość zyskuje nieco łagodniejszy i mniej przerysowany efekt. To trend z lat 90., który powraca w odświeżonej i „dopracowanej” wersji.