Moda na pastele trwa i nic nie wskazuje na to, by trend kolorowych włosów miał się skończyć. Po truskawkowym odcieniu, przyszedł czas na lekki liliowy kolor, a na horyzoncie już pojawia się kolejna propozycja w postaci barwinkowych odcieni. Możliwości jest tak wiele, ale jak sprawdzić, który z nich będzie pasował akurat do Ciebie?

Fryzjerka Christel Lundqvist zdradza, że pomagając swoim klientkom w podjęciu decyzji o pastelowych włosach zawsze bierze pod uwagę kilka komponentów. Są nimi: kolor oczu, naturalny kolor włosów i karnacja. Na podstawie tych elementów pomaga wybrać idealny pastelowy odcień.

Brzoskwiniowe i różowe pastele

Christel Lundqvist mówi, że dla osób o kolorze skóry lekko muśniętej słońcem zasadnicze znaczenie ma znalezienie równowagi między ciepłymi i chłodnymi kolorami. Kluczem jest tu brzoskwiniowy róż.

Intensywny róż

To z pewnością nie jest kolor dla każdego, a z pewnością powinny unikać go osoby o bardzo jasnej karnacji. Jeśli masz lekko opaloną skórę ten kolor może wydobyć z niej głębię i jeszcze bardziej uwydatnić jej kolor.

Lawenda

To odcień, który sprawdzi się dla posiadaczek cery oliwkowej. Dla jaśniejszej karnacji wpadającej w chłodne tonacje wypróbuj cieplejszych kolorów lawendy.

Różowe złoto

To koloryzacja, która również sprawdzi się dla posiadaczek oliwkowej skóry, ale w tym przypadku chodzi o blade, ciepłe tonacje skóry.

Truskawkowy blond

Dla skóry, która wpada w różowe tonacje znalezienie odpowiedniego pastelowego odcienia jest nieco trudniejsze. Bardzo jasne kolory mogą okazać się w tym przypadku mało korzystne. Opalizujące odcienie mogą się tu sprawdzić, ponieważ zadziałają na zasadzie kontrastu i ujarzmią różowe odcienie. Dla uzyskania bardziej bladego odcienia skóry sprawdzi się jasny, truskawkowy pastel.

Morski

Nasycone, chłodniejsze kolory, takie jak niebieski świetnie komponują się z ciemniejszymi karnacjami skóry. Ta zasada dotyczy nie tylko niebieskich kolorów, ale dobrze sprawdzi się np. w przypadku ognistej czerwieni.