Jeszcze nie tak dawno temu w znaczącym tempie zaczęły przybywać na mapie Polski miejsca, w których możemy wprowadzić się w stan głębokiego relaksu oraz regeneracji. SPA zapewniają nam różnorodne zabiegi oraz rytuały, które znacząco poprawiają kondycję całego ciała. W ostatnich latach zabiegi SPA coraz częściej zaczęły pojawiać się w naszych domach w różnej postaci – SPA dla dłoni, SPA dla twarzy, SPA dla całego ciała itd. Wynika to głównie z tego, że nie mamy zbyt dużo czasu na odwiedzanie ośrodków, a obecnie z przymusowej kwarantanny. Zatem jak odzwierciedlić zabieg salonowy w domowym zaciszu?

Przepis na domową maseczkę z miodu i cytryny. Dzięki niej Twoje włosy będą lśniące!

Rytuał regenerujący Olaplex to nie tylko rekonstrukcja włosów, którą można wykonać w salonie. Jest to również gama profesjonalnych produktów przeznaczona do stosowania jako kolejne kroki zabiegu salonowego lub też niezależnie w codziennej pielęgnacji domowej. Opatentowany składnik Olaplexu (pol. Bis-Aminopropyl Diglikol Dimaleinian) to polimer, który odnajduje zerwane wiązania siarkowodorowe i łączy je w mostki dwusiarczkowe, czyli wiązania pomiędzy proteinami w naszych włosach. Mostki dwusiarczkowe odpowiadają za wytrzymałość i elastyczność włosów. Uszkadzamy je codziennie, podczas zabiegów chemicznych, stylizacji przy użyciu wysokiej temperatury czy jako skutek uszkodzeń mechanicznych. Kiedy dochodzi do zerwania wiązania, nie jest to obojętne dla ich kondycji. Włosy zaczynają w większym stopniu chłonąć wodę z otoczenia, co w praktyce oznacza, że zaczynają się puszyć.

Od czego zacząć domowy rytuał regenerujący?

Do przeprowadzenia domowego rytuału potrzebujemy produkty, które stanowią kolejne kroki pielęgnacji po zabiegu salonowym. Wśród tych produktów znajdują się:

OLAPLEX No. 3 Hair Perfector – Kuracja wzmacniająca do włosów

Umożliwia regenerację i utrzymanie silnych oraz zdrowych włosów. Kuracja ta jest idealna do włosów farbowanych, rozjaśnianych, oraz jeśli często używasz lokówki lub suszysz włosy używając wysokiej temperatury. Efekty widoczne są już po pierwszym użyciu.

Włosy a’la Chanel. Piękne upięcie na wiosenny sezon

OLAPLEX NO.4 BOND MAINTENANCE – szampon odbudowujący OLAPLEX NO.5 BOND MAINTENANCE – odbudowująca odżywka

Szampon oraz odżywka odbudowują wewnętrzną strukturę włosa oraz podnoszą poziom ich nawilżenia. Ułatwiają stylizację, jednocześnie nadając im lekkości i niesamowitego połysku. Uszkodzone i puszące się włosy stają się silne, odżywione i lśniące.

OLAPLEX NO.6 BOND SMOOTHER – wygładzający krem do stylizacji

Odbudowujący krem stylizujący bez spłukiwania, który redukuje puszenie, nawilża i chroni włosy każdego typ

Oraz główny bohater naszego artykułu OLAPLEX No. 7 Bonding Oil

– olejek odbudowujący i wygładzający włosy

Skoncentrowany olejek bez spłukiwania, który odbudowuje i wygładza włosy. Stanowi kontynuację dotychczasowych kroków domowej pielęgnacji. Dzięki właściwościom fermentowanego olejku z zielonej herbaty oraz oleju z nasion Vitis Vinifera, skutecznie odżywia oraz chroni strukturę włosów, a także zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się ich. Po użyciu włosy pozostają miękkie i lśniące, bez efektu obciążenia. Produkt jest całkowicie wegański, nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego oraz nie jest testowany na zwierzętach.

Jak podtrzymać efekt kuracji?

Odbudowa struktury wewnętrznej włosa ma ogromny wpływ na wygląd włosów. Podtrzymanie efektu wiąże się z regularnym stosowaniem produktów, które je odbudowują. Wszystkie produkty OLAPLEX przeznaczone do domowej pielęgnacji zawierają odpowiednią ilość aktywnego polimeru, który wyszukuje zerwane wiązania. Używając kurację Olaplex No.3 raz lub kila razy w miesiącu, w zależności od potrzeb włosów oraz szampon No. 4 i odżywkę No.5 codziennie lub co klika myć, dostarczamy aktywnego składnika regularnie. Dla wzmocnienia efektu po każdym myciu użycie kremu wygładzającego No.6 w połączeniu z olejkiem No.7 pomoże utrzymać efekt wzmocnienia.

Sposoby na silne i błyszczące włosy. Czy wiesz, że powinnaś myć je odżywką?

Taką pielęgnację może wykonać każdy. Produkty są przeznaczone są do każdego rodzaju włosów, zarówno poddawanym zabiegom chemicznym jak i dla włosów naturalnych. Jednak zasada jest prosta: im więcej uszkodzeń we włosie, tym większy efekt dostrzeżemy stosowaniu pielęgnacji.