Koloryzacja ombre od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kobiet. Cała technika farbowania polega na połączeniu ciemniejszego koloru u nasady, który płynnie przechodzi w jaśniejsze odcienie na końcówkach włosów. Wiele osób twierdzi, że taka metoda koloryzacji sprawdzi się tylko u posiadaczek długich i gęstych włosów, tymczasem ombre na krótkich włosach może wyglądać równie efektownie. Trzeba tylko wiedzieć w jaki sposób wykonać to prawidłowo.

Ombre na krótkich włosach jak zrobić

Główną zasadą w koloryzacji ombre jest połączenie ze sobą dwóch odcieni – jasnego i ciemnego. Przy nasadzie możemy pozostawić swój naturalny kolor albo wybrać o kilka tonów ciemniejszy. A na długości i końcach rozjaśniamy pasma do blondu. Jeśli chodzi o samą technikę farbowania – najważniejsze jest tu ładne, naturalne przejście. Chodzi o to, by nie było widać odcięcia między jednym, a drugim kolorem. Zależy nam nie na równym, ale na płynnym połączeniu i przenikaniu dwóch odcieni.

Jeśli chodzi o ombre na krótkich włosach musimy pamiętać, by różnica w kolorach nie była zbyt duża, ponieważ fryzura będzie wyglądać płasko, a przejście między odcieniami może być zbyt widoczne.

Jest jeszcze jedna zasada, która dotyczy ombre na krótkich włosach. Aby całość wyglądała naturalnie kosmyki nie mogą być krótsze niż 10 cm – to minimalna długość, którą muszą osiągnąć włosy, by całość wyglądała naturalnie, bez widocznego kontrastu między kolorami.

ZOBACZ TEŻ: UPIĘCIA, KTÓRE POMOGĄ CI UPORZĄDKOWAĆ WŁOSY, KIEDY CZEKASZ AŻ TWÓJ BOB ODROŚNIE

Ombre włosy krótkie – co jeszcze trzeba wiedzieć przed koloryzacją

Aby ombre na krótkich włosach wyglądało dobrze, musimy trzymać się kilku podstawowych zasad. Pierwszą z nich jest dodanie włosom objętości – chodzi więc o to, by kosmyki ładnie unosiły się od nasady. Jeśli włosy są ścięte na boba – można osiągnąć efekt lekkości za pomocą delikatnych fal. Jeśli jednak włosy są krótsze warto jest podczas codziennej stylizacji używać dużej okrągłej szczotki. Włosy wymodelowane w ten sposób będą odbite od nasady, dzięki czemu ombre będzie prezentować się o wiele lepiej.

Jeśli chodzi o kosmetyki dodające objętości – w przypadku krótkich włosów lepiej na nie uważać, ponieważ mogą obciążyć włosy, a to popsuje efekt koloryzacji. Ombre na krótkich włosach nie może wyglądać jak duży odrost, dlatego jeśli masz tendencję do szybkiego przetłuszczania się włosów, lepiej używaj tego typu produktów do stylizacji ostrożnie.

ombre bardzo krótkie włosy

Jeśli jesteś wielką fanką cięć typu pixie cut możesz spróbować rozjaśnić włosy tylko z przodu. Fryzura, w której grzywka jest dłuższa niż włosy z tyłu głowy może zostać uzupełniona o ciekawą koloryzację. Jest nią dodanie blondu tylko z przodu włosów. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, by odcienie nie kontrastowały ze sobą zbyt mocno. Dlatego jeśli zdecydujesz się na lekkie pojaśnienia na grzywce, jako dominujący kolor wybierz ciemny blond lub jasny brąz, tak, by zachować możliwie jak najbardziej naturalny efekt całości.

farbowanie ombre na krótkich włosach

Ombre na krótkich włosach wygląda bardzo efektownie, ale aby koloryzacja wyszła naprawdę dobrze, lepiej jest umówić się na wizytę do profesjonalisty, który dobierze odcienie pasujące do urody klientki i ładnie je ze sobą połączy, bez widocznych przejść.

W przypadku krótkich włosów trudno o samodzielną koloryzację ombre – w szczególności z tyłu. Zamiast płynnego przejścia między kolorami, efektem mogłyby być plamy na włosach i widoczny kontrast.

Dobrze wykonane ombre na krótkich włosach doda fryzurze naturalnego wykończenia. To także bardzo ekonomiczna koloryzacja, ponieważ kolor wypłukuje się równo, przez co nie będzie widocznych, drastycznych zmian w odcieniach.

ZOBACZ TEŻ: W TEN JEDEN SPOSÓB STYLIZUJĄ WŁOSY WSZYSTKIE MODNE DZIEWCZYNY Z LOS ANGELES

Kolejnym plusem ombre na krótkich włosach to fakt, że jest to bardzo wygodny sposób na zamaskowanie odrostów. Ta metoda koloryzacji nie wymaga częstego farbowania, dlatego włosy mają czas na regenerację .

Aby efekt wyglądał naprawdę dobrze przez długi czas, trzeba jednak dbać o pielęgnację włosów . Po znacznym rozjaśnieniu końcówek dobrze jest zatroszczyć się o ich odpowiednie nawilżenie. W tym pomogą regeneracyjne maski, odżywki, wcierki i delikatne olejki, które zmiękczą włosy i pomogą przywrócić im sprężystość i miękkość.

Dziewczyny a Wy lubicie ombre na krótkich włosach?