Lata 60. Prawdziwy pokaz kreatywności i kobiecości. Szare realia PRL-u nie zdołały zdominować całej feerii inspiracji, która napływała do nas zza wielkiej wody. Klasa robotnicza, muzyka, kino niezależne i ruchy społeczne- wszystkie te elementy przelewały się na trendy. Aktorki filmowe, ikony lat 60. pokazały całemu światu, że włosy to nieodzowny element kobiecego seksapilu i wdzięku.

Janfe Fonda, Brigitte Bardot, Sophia Loren. Do dziś ich fryzurami inspirują się współczesne gwiazdy. Swoich sił we fryzurach z lat 60. próbowały między innymi Sarah Jessica Parker, Drew Barrymore i Anne Hathaway. Daj się zabrać na małą przejażdżkę po fryzurach tamtych lat.

ZOBACZ TEŻ: MARGOT ROBBIE ZACHWYCA KLASYCZNĄ ESTETYKĄ CHANEL! TO NAJMODNIEJSZY…

Nieskazitelna pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Jackie Keneddy wpłynęła na całe pokolenie kobiet. Również w Polsce. Charakterystyczny wygląd zawdzięczała doskonałym stylizacjom i natapirowanej fryzurze z wywiniętymi na zewnątrz końcówkami. Choć nigdy nie obcinał włosów Jackie, autorem fryzury był Vidal Sassoon. Gwiazda fryzjerska lat 60.

Poza tym stworzył między innymi kultowe, krótkie fryzury z geometrycznymi i asymetrycznymi cięciami, które wkrótce zrewolucjonizowały fryzury damskie. Jego nowatorskie propozycje były świeże i eleganckie, a jednocześnie z pazurem. Inspirowały kobiety na całym świecie.

ZOBACZ TEŻ: MARGOT ROBBIE ZACHWYCA KLASYCZNĄ ESTETYKĄ CHANEL! TO NAJMODNIEJSZY…

Wśród śmietanki fryzjerskiej tamtych lat znalazł się również Louis Alexandre Raimon. Stylizował włosy Elizabeth Taylor, Grety Grabo i Audrey Hepburn. We włosach zaczęły pojawiać się dodatki. Pióra, aksamitne i skórzane opaski oraz kwiaty (wraz z pojawieniem się ruchu hippisowskiego).

Lata 60. zapisały się w historii fryzjerstwa kilkoma ikonicznymi stylami. Poniżej znajdziecie najpopularniejsze stylizacje lat 60.

Podobają się Wam?