Odwieczny dylemat wielu kobiet: suszyć, czy nie. Istnieją dwie szkoły. Jedna zdecydowanie sprzeciwia się suszeniu, druga pozostawianiu włosów do naturalnego wyschnięcia. Jesteśmy tutaj, aby raz na zawsze rozwikłać tę zagadkę. Eksperci, którzy na co dzień pracują z włosami, obalili największy mit dotyczący pielęgnacji włosów!

Od dawna kobietom wmawia się, że pozostawianie włosów do naturalnego wyschnięcia to najlepszy sposób na ich ochronę przed uszkodzeniem ciepłem suszarki.Jednak pozbycie się suszarki może w rzeczywistości wyrządzić im więcej szkody niż pożytku. O co dokładnie chodzi? Już spieszymy z tłumaczeniem.

ZOBACZ TEŻ: MITY DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI WŁOSÓW, W KTÓRE NATYCHMIAST POWINNAŚ PRZESTAĆ WIERZYĆ

Zaniechanie suszenia może powodować rozdwajanie końcówek. W jaki sposób? Mokre włosy pęcznieją, co wywiera nacisk na łuski i powoduje ich pękanie. Istnieje jeszcze jeden przekonujący powód.

Mokre włosy tracą siłę i stają się dużo słabsze. To właśnie dlatego nie należy intensywnie pocierać ich ręcznikiem lub wiązać po umyciu. Jak suszyć włosy, aby ich nie uszkodzić? Warto zainwestować w dobrą suszarkę. Odpowiednia temperatura oraz ich szybkie wysuszenie są sposobem na piękne, zdrowe włosy.

ZOBACZ TEŻ: BĘDZIESZ ZNIESMACZONA, KIEDY ZOBACZYSZ, CO KRYJE SIĘ W TWOJEJ SZCZOTCE DO WŁOSÓW

Jak dbacie o swoje pasma?